Help Desk Technician Opis stanowiska Szablon/krótki

Szukamy kompetentnego i zorientowanego na klienta technika pomocy technicznej, aby dołączyć do naszego zespołu IT. Ta rola jest kluczowa w zapewnianiu wsparcia technicznego i pomocy naszym pracownikom i klientom. Będziesz odpowiedzialny za diagnozowanie i rozwiązywanie problemów z oprogramowaniem i sprzętem, pomaganie użytkownikom w nawigacji w różnych systemach i utrzymanie naszej dokumentacji wsparcia IT.

Profil pracy technika pomocy technicznej

Technik pomocy technicznej jest krytycznym punktem kontaktu dla wsparcia IT w firmie. Ta rola wymaga równowagi wiedzy technicznej i umiejętności obsługi klienta. Technik powinien być biegły w rozwiązywaniu problemów, rozwiązywaniu problemów technicznych i skutecznego przekazywania rozwiązań użytkownikom nietechnicznym.

Technik pomocy technicznej zazwyczaj zgłasza się do menedżera pomocy technicznej lub menedżera wsparcia IT.

Obowiązki technika pomocy technicznej

  • Odpowiedz na prośby o wsparcie IT przez telefon, e-mail lub osobiście.
  • Zdiagnozuj i rozwiąż techniczne problemy ze sprzętem i oprogramowaniem.
  • Prowadź użytkowników przez rozwiązania krok po kroku w jasny, zwięzły sposób.
  • Śledź i dokumenty rezolucje w celu uzyskania incydentów wsparcia.
  • Skonfiguruj, skonfiguruj i rozwiąż problemy z komputerami stacjonarnymi, laptopami i urządzeniami peryferyjnymi.
  • Zapewnij wytyczne dotyczące korzystania z różnych platform oprogramowania i komputerowych.
  • Eskaluj złożone problemy dla starszych pracowników IT lub sprzedawców stron trzecich.
  • Utrzymuj i aktualizuj dokumentację i bazy wiedzy.

Wymagania i umiejętności technika pomocy technicznej

  • stopień naukowy lub licencjat w dziedzinie informatyki, technologii informatycznej lub powiązanej dziedziny lub równoważnego doświadczenia.
  • Doświadczenie w biurze pomocy lub roli wsparcia technicznego.
  • Silna znajomość systemów komputerowych, urządzeń mobilnych i innych produktów technologicznych.
  • Zdolność do diagnozowania i rozwiązywania podstawowych problemów technicznych.
  • Doskonałe umiejętności rozwiązywania problemów i komunikacji.
  • Biegłość w zdalnych aplikacjach stacjonarnych i oprogramowaniu Help Desk.
  • Cierpliwość i zdolność do wyjaśnienia technologii w łatwo zrozumiały sposób.
  • postawa zorientowana na klienta.