Inżynier oprogramowania Opis stanowiska szablon/krótki

Szukamy inżyniera oprogramowania do zarządzania działaniami, od automatycznych systemów kontroli ruchu po skomplikowane procesy przemysłowe. Będziesz odgrywał kluczową rolę w tworzeniu oprogramowania, które zapewnia praktyczne rozwiązania.

Oczekuje się, że zajmiesz się pełnym cyklem rozwoju oprogramowania, który obejmuje analizę potrzeb, projektowanie, testowanie i opracowywanie oprogramowania w celu zaspokojenia tych potrzeb.

Profil pracy inżyniera oprogramowania

Ze względu na postęp technologiczny i strategiczny kierunek organizacji inżynier oprogramowania działa w stale zmieniającym się środowisku.

Budują, zarządzają, kontrolują i ulepszają systemy, aby zaspokoić określone wymagania, często za radę analityka lub architekta systemowego. Inżynier oprogramowania testuje zarówno systemy fizyczne, jak i oprogramowania w celu wykrywania wad systemu.

Funkcja obejmuje również budowanie programów diagnostycznych oraz projektowanie i pisanie kodu dla systemów operacyjnych i aplikacji w celu utrzymania wydajności. W razie potrzeby dostarczają zaleceń dotyczących przyszłych zmian.

W zależności od pracy inżyniera oprogramowania można je nazwać systemem/oprogramowaniem/programistą/programistą internetową, inżynierem lub programistą.

Raporty do

  • Dyrektor Techniczny
  • Lead technologiczny

Obowiązki inżyniera oprogramowania

  • Zwiększ jakość systemu, wykrywając problemy i częste wzorce
  • Opracuj standardowe procedury operacyjne
  • Ulepszania aplikacji, znajdując obszary ulepszeń, sugestie oraz projektowanie i wykonywanie rozwiązań
  • Utrzymaj i wzmacniaj bieżące bazy kodów
  • Modyfikacje kodu recenzu
  • Współpracuj ze współpracownikami, aby uruchomić projekty techniczne
  • eksploruj i używaj nowych technologii zgodnie z wymaganiami
  • Udostępnij materiały do ​​transferu wiedzy tekstowej
  • Bądź na bieżąco z najnowszymi projektami sprzętu, systemów i kodowania

Wymagania i umiejętności inżyniera oprogramowania

  • Preferowany jest stopień lub dyplom inżynierii oprogramowania, informatyki lub podobny przedmiot techniczny. - Preferowane jest wcześniejsze doświadczenie jako inżynier oprogramowania.
  • Znajomość Java lub C ++
  • Wzory architektury i projektowania aplikacji
  • Zrozumienie całego cyklu życia oprogramowania (definicja koncepcyjna, architektury, projekt, zakres, planowanie, wdrażanie, testowanie, dokumentacja, dostawa i konserwacja)
  • Wcześniejsze doświadczenie programistyczne z systemami rozproszonymi/skalowalnymi i aplikacjami transakcji o dużej objętości