Analityk danych Opis stanowiska szablon/krótki

Poszukujemy analityka danych, który pomoże nam w opracowaniu wysokowydajnych, responsywnych aplikacji internetowych.

Jako analityk danych będziesz działać jako strażnik danych naszej organizacji, upewniając się, że interesariusze je zrozumieli i wykorzystują je do dokonywania niezbędnych wyborów biznesowych.

Możliwość zwracania uwagi na szczegóły, dobrze komunikowania się i bycia wysoce zorganizowanym wymaganym talentem. Pomożesz nam nie tylko w zrozumieniu danych, ale także przyczyniasz się do wglądu i analizy poprzez dobrą komunikację wizualną, pisemną i mówioną.

Profil zadania analityka danych

Analiza danych to proces wyodrębnienia informacji z danych, aby pomóc w dokonywaniu lepszych wyborów biznesowych. Analityk danych zbiera, czyści i analizuje zestawy danych w celu rozwiązania problemów.

Analityk danych gromadzi, czyści i ocenia zestawy danych, aby odpowiedzieć na pytania lub rozwiązać problemy. Mogą pracować w różnych dziedzinach, takich jak biznes, finanse, wymiar sprawiedliwości w sprawach karnych, nauka, medycyna i rząd.

Raporty do

  • Dyrektor operacyjny
  • Kierownik produktu
  • Menadżer projektu
  • Zespół ds. marketingu

Obowiązki analityków danych

  • Utwórz i zarządzaj systemami danych i bazami danych
  • Rozwiązywanie problemów z błędami kodowania i innymi problemami związanymi z danymi
  • Zbieraj dane ze źródeł pierwotnych i wtórnych
  • Utwórz i wdrażaj bazy danych i systemy gromadzenia danych
  • interpretuj zestawy danych za pomocą metod statystycznych
  • Utwórz raporty dla kierownictwa wyższego szczebla, które skutecznie przekazują trendy, wzorce i prognozy oparte na odpowiednich danych
  • Ściśle współpracuj z zarządzaniem w celu ustalenia niezbędnych wskaźników i wskaźników wskaźników wydajności, a także w celu ustalenia priorytetów potrzeb biznesowych
  • Współpracuj z programistami, inżynierami i liderami organizacyjnymi w celu znalezienia możliwości ulepszeń procesu
  • Wykonaj zalecenia systemowe i twórz zasady zarządzania danymi
  • Utwórz odpowiednią dokumentację, która pomaga interesariuszom zrozumieć procesy procesu analizy danych
  • Rozpoznaj, oceniaj i zrozum trendy i wzorce w dużych zestawach danych.
  • Utwórz i utrzymuj pulpity nawigacyjne
  • W razie potrzeby powielaj lub powtórz analizę danych

Wymagania i umiejętności analityków danych

  • Najlepiej stopień lub dyplom systemów informatycznych biznesowych, informatyki, ekonomii, zarządzania informacjami, matematyki, statystyki lub powiązanej dziedziny
  • Wybitne zdolności numeryczne i analityczne
  • Zrozumienie narzędzia do analizy danych
  • Znajomość różnych relacyjnych baz danych (np. Dostęp do MS)
  • Zrozumienie podejść do modelowania danych, czyszczenia i wzbogacania
  • Analityka danych typu open source z Hadoop
  • Umiejętność Google Analytics, SEO, analizy słów kluczowych i analizy internetowej na stanowiska analityków marketingowych
  • Możliwość tworzenia i dokumentowania procesów i przepływów pracy
  • Zrozumienie problemów związanych z ochroną danych i możliwość wykonywania kontroli jakości danych, walidacji i łączenia
  • Wiedza i świadomość baz danych i zestawów danych specyficznych dla branży
  • Wiedza o metodach statystycznych i technikach analizy danych
  • Możliwość tworzenia precyzyjnych reprezentacji graficznych i wizualizacji danych