Opis stanowiska projektanta UI/UX

Poszukujemy projektanta UI/UX, aby dołączyć do naszego zespołu. Jako projektant UI/UX, główną odpowiedzialnością będzie badanie, projektowanie i dostarczanie najlepszych interfejsów UX, przeprowadzanie testów użyteczności oraz tworzenie makietów o niskiej i wysokiej wierności w celu potwierdzenia koncepcji projektowych.

Podsumowując, będziesz mieć za zadanie zapewnić najlepsze wrażenia użytkownika dla stron internetowych i aplikacji mobilnych oraz zapewnienie satysfakcji klientów.

Profil pracy projektantów UI/UX

Projektant UI/UX sprawia, że ​​produkt lub usługa jest intuicyjna i dostępna. Często są ważnym kluczowym członkiem zespołu produktowego, wypełniając lukę między różnymi zainteresowanymi stronami firmy.

Są prawdziwymi zwolennikami klienta końcowego. Niezależnie od produktu, nowej funkcji, zespołu budującej lub iteracji, które wytwarzają w istniejącym produkcie, koncentruje się na projektancie interfejsu użytkownika/UX, aby zapewnić najlepsze wrażenia użytkownika użytkownikowi końcowi.

Raporty do

  • Core Design Team
  • Zespół produktów

Obowiązki projektanta UI/UX

-Współpracuj z zespołem ds. Badań projektowych, aby przetłumaczyć praktyczny wgląd na prototypy LO-FI (Low Fidelity) i Hi-Fi (HIL Fidelity)

  • Współpracuj z zespołem projektowym i programistami w celu opracowywania, aktualizacji i modernizacji interfejsów użytkowników oprogramowania (przy użyciu Metodologii Agile)
  • Zrozum problemy biznesowe związane z interfejsem użytkownika/UX w naszej bazie klientów, aby zapewnić najlepszą wrażenia użytkownika i uczynić aplikacje bardziej intuicyjne
  • Współpracuj z członkami różnych zespołów w celu sprawnego procesu projektowania (badacze projektowania, projektanci treści, programiści, właściciele produktów itp.)
  • Ideate, inicjuj i uczestniczą w osobistych i wirtualnych warsztatach myślenia projektowego

Wymagania i umiejętności projektanta UI/UX

  • Najlepiej stopień lub dyplom w dziedzinie projektowania, informatyki, inżynierii lub powiązanej dziedziny
  • Znajomość rozwiązywania skomplikowanych problemów użytkowników końcowych za pomocą projektowania interfejsu użytkownika/UX, tworzenie makietów i prototypów, a także dokumentowanie procesu projektowania
  • Znajomość narzędzi projektowych i szkieletowych (szkic, Invision, Wireframe.cc, Adobe Creative Cloud itp.)
  • Portfolio poprzednich profesjonalnych prac projektowych w celu wykazania zrozumienia koncepcji interfejsu użytkownika/UX w projektowaniu aplikacji internetowych/mobilnych
  • Zrozumienie trendów myślenia i projektowania (w tym reakcji i dostępności)
  • analityczny sposób myślenia z postawą rozwiązywania problemów
  • oko na szczegóły