Menedżer danych Opis stanowiska szablon/krótki

Poszukujemy doświadczonego i entuzjastycznego menedżera danych, aby dołączyć do naszego zespołu! Jako menedżer danych dla naszej organizacji będziesz monitorować i nadzorować nasze systemy danych. Dla tej roli wymagane jest solidne zrozumienie przetwarzania danych i analizy danych.

Będziesz współpracować z najnowocześniejszymi technologiami danych i będziesz mógł rozszerzyć swoją wiedzę specjalistyczną w tej roli.

Profil zadania menedżera danych

Menedżer danych ocenia wymagania danych firmy lub organizacji badawczej i wykorzystuje zdolności kodowania do przechowywania bezpiecznych baz danych. Następnie zbierają i organizują zebrane informacje. Menedżer danych analizuje informacje i wyciąga wnioski na podstawie ich ustaleń przy użyciu szkolenia analitycznego i licznych aplikacji kodowania.

Ponadto zapewniają one ustalenia kierownictwu wykorzystujące metodologie teorii matematycznej i statystycznej, które są następnie wykorzystywane do wzmocnienia różnych wysiłków w organizacji. Menedżer danych może zbadać zestaw danych dotyczących trendów i wykorzystać wiedzę, aby pozostać konkurencyjnym w branży swojego pracodawcy.

Raporty do

  • Senior Data Manager
  • Zespół danych i strategii
  • CEO

Obowiązki menedżera danych

  • Zarządzaj wszystkimi przychodzącymi najemcami i konkretnymi plikami danych właściwości
  • Zbadaj dane pod kątem niespójności lub nieprawidłowości, które mogą odchylić wyniki analityczne
  • Utrzymuj nasze bazy danych na bieżąco i wykonaj okresową konserwację w razie potrzeby, aby zagwarantować integralność danych
  • Daj poszczególnym właściwościom dostęp do krytycznych zestawów danych
  • Uprości metody gromadzenia i analizy danych, aby zapewnić szybki dostęp do wskaźników
  • Poinformuj kierowników nieruchomości o zmianach danych lub żądaniach
  • Utwórz i oceń dokumentację dla modyfikacji lub ulepszeń bazy danych
  • Sugestie dotyczące aktualizacji oprogramowania, sprzętu i przechowywania danych

Wymagania i umiejętności menedżera danych

  • Licencjat z matematyki, statystyki, informatyki lub powiązanej dyscypliny
  • Wymagane są silne zdolności arytmetyczne i analityczne do prawidłowego realizacji wymagań pracy
  • Możliwość spotkania kamieni milowych i pracy w wielu terminach w tym samym czasie
  • Doskonałe umiejętności wielozadaniowe i taktyki zarządzania pracą
  • Umiejętności interpersonalne i obsługi klienta są konieczne podczas spotkania i przeprowadzania wywiadów z nowymi klientami
  • Silne umiejętności komputerowe i możliwość dostępu do niezbędnych baz danych i aplikacji
  • Zobowiązany do podejmowania decyzji i zdolność do wyjaśnienia procedur lub opcji w razie potrzeby
  • Wcześniejsze doświadczenie w pracy z poufnymi i poufnymi danymi osobowymi
  • zdolne do kompilowania i organizowania uzyskanych informacji statystycznych i przedstawienia wniosków zarządzania