Menedżer e -commerce Opis stanowiska szablon/krótki

Poszukujemy doświadczonego i kierowanego przez wyniki menedżera e-commerce, który poprowadzi nasze internetowe strategie sprzedaży i nadzorować nasze operacje e-commerce. Idealny kandydat będzie odpowiedzialny za zarządzanie wszystkimi aspektami naszej firmy internetowej, w tym zarządzanie stronami internetowymi, marketingiem cyfrowym, sprzedażą online, obsługą klienta i analizy e -commerce. Celem jest zwiększenie obecności naszej marki, zwiększenie wzrostu sprzedaży online i zapewnienie znakomitych zakupów online.

Profil pracy menedżera e -commerce

Menedżer e -commerce ma kluczowe znaczenie w zarządzaniu i zwiększaniu sprzedaży online. Są odpowiedzialne za opracowywanie i realizację strategii e -commerce, optymalizację obsługi klienta online oraz wykorzystanie narzędzi cyfrowych i analiz w celu zwiększenia sprzedaży i rentowności.

Menedżer e -commerce zazwyczaj zgłasza się do szefa marketingu cyfrowego lub dyrektora sprzedaży online.

Obowiązki menedżera e -commerce

  • Opracuj i wdrażaj strategię e -commerce, aby zmaksymalizować sprzedaż online.
  • Zarządzaj i nadzoruj stronę internetową eCommerce, zapewniając optymalną wydajność.
  • Prowadzić ruch na stronie internetowej poprzez skuteczne cyfrowe strategie marketingu, w tym SEO, SEM, e -mail marketing i media społecznościowe.
  • Przeanalizuj dane dotyczące ruchu i sprzedaży witryny, aby zidentyfikować możliwości wzrostu.
  • Współpracuj z zespołami IT i projektowaniem stron internetowych, aby poprawić funkcjonalność witryny i wrażenia użytkownika.
  • Zarządzaj katalogiem produktów online, w tym opisami produktów, cenami i promocjami.
  • Nadzoruj obsługę klienta w celu sprzedaży online, zapewniając satysfakcję klienta.
  • Monitoruj trendy rynkowe i aktywność konkurencji w przestrzeni e -commerce.
  • Zarządzaj budżetem e -commerce i zgłaszaj wskaźniki wydajności.

Wymagania i umiejętności menedżera e -commerce

  • Licencjat z marketingu, administracji biznesowej lub powiązanej dziedziny.
  • Sprawdzone doświadczenie jako menedżer e -commerce lub w podobnej roli.
  • Silne zrozumienie platform e -commerce i cyfrowych kanałów marketingowych.
  • Doświadczenie z narzędziami do analizy witryn (np. Google Analytics).
  • Doskonałe umiejętności analityczne i rozwiązywania problemów.
  • Silne umiejętności przywództwa i zarządzania projektami.
  • Doskonałe umiejętności komunikacyjne i praca zespołowa.
  • Znajomość obecnych trendów w zakresie e -commerce i technologii cyfrowej.