Blockchain Developer Opis stanowiska Szablon/krótki

Nasza firma szuka dewelopera blockchain z szeroką wiedzą, aby dołączyć do naszego działu IT.

Jako programista Blockchain tworzysz funkcje i interfejsy aplikacji oparte na Blockchain. Będziesz także odpowiedzialny za opracowanie i wdrożenie systemu, który zabrania wszelkich zmian dokonanych przez intruzów.

Głównym celem tego stanowiska będzie opracowanie, konstruowanie i zarządzanie bezpieczną siecią blockchain. Powinieneś być dobrze zorientowany w różnych technologiach blockchain. Pomogłoby to, gdybyś był dobrze zorientowany w kryptografii i jej aplikacjach w sieci Blockchain.

Profil pracy programisty Blockchain

Deweloper Blockchain tworzy aplikacje dla architektury protokołu blockchain. Protokół ten działa oprócz konwencjonalnego protokołu internetowego (IP) i służy jako Internet dla urządzeń napędzanych blockchain. Ich codzienne zadania obejmują projektowanie i optymalizację algorytmów, które są zgodne z systemem blockchain i działają.

Deweloper blockchain między innymi tworzy inteligentne umowy, które są programami napisanymi dla blockchain, które działają w węzłach blockchain.

Aplikacje i urządzenia z blockchain używają nieco innej, zdecentralizowanej wersji Internetu znanej jako Web3. Zadaniem programisty Blockchain jest tworzenie aplikacji, które przylegają do specyfikacji Web3 zdecentralizowanej sieci.

Raporty do

  • Sr. Blockchain Software Developer
  • Lead technologiczny

Obowiązki programistów blockchain

  • Przeprowadź badania, analiza, projektowanie, rozwój, testowanie i konserwacja różnych zastosowań blockchain
  • Utwórz i oceń aplikacje dotyczące nowych narzędzi i technologii
  • Utwórz, konstruuj i utrzymuj rozproszoną sieć opartą na blockchain
  • Wsparcie i utrzymanie obecnych i przyszłych aplikacji rozproszonych
  • Dokumentuj i zarządzaj zarówno nowymi, jak i aktualnymi rozwiązaniami
  • Utwórz funkcjonalność aplikacji za pomocą wielu języków programowania
  • Zapewnij zabezpieczenia przed różnymi cyberprzestępczami
  • Włącz nowe narzędzia i technologie w celu ulepszenia i ochrony aplikacji Blockchain
  • Spotkaj się z krytycznymi interesariuszami, partnerami technicznymi i społecznością programistów, aby odkrywać nowe pomysły
  • Współpracuj z zespołami międzyfunkcyjnymi i zarządzaniem, aby zidentyfikować wymagania technologiczne Blockchain

Wymagania i umiejętności programistów blockchain

  • Bachelor's/stopień magisterski w dziedzinie informatyki, technologii informatycznej lub porównywalnych doświadczeń
  • Wcześniejsze wrażenia projektowanie aplikacji blockchain
  • Praktyczne doświadczenie z technologiami takimi jak Quorum, Hyperledger, Ethereum i inni
  • Solidne doświadczenie w radzeniu sobie z różnymi rozwiązaniami PAAS dostarczonymi przez Azure, AWS i inne platformy chmurowe
  • Solidna znajomość standardowych metod i struktur danych
  • Wiedza specjalistyczna w jednym (lub więcej) następujących języków programowania: C ++, Java, JavaScript, NodeJS
  • Solidne chwyt bloków, takich jak bitcoin
  • Musi być w stanie opracować wydajne programy wielowątkowe
  • Zrozumienie podstawowej kryptografii i sieci peer-to-peer
  • Doskonałe umiejętności interpersonalne i komunikacyjne
  • Znajomość interakcji API z aplikacjami innych firm
  • Wcześniejsze doświadczenie z Pythonem, Kafką i Postgres
  • Lubi czytać EIP, BIPS i publikacje techniczne związane z wzrostem społeczności Blockchain