Projektant wizualny Opis stanowiska szablon/krótki

Szukamy kreatywnego i wykwalifikowanego projektanta wizualnego, który dołączy do naszego zespołu. Ta rola polega na tworzeniu wizualnie angażujących i innowacyjnych projektów, które nie tylko zaspokajają potrzeby użytkowników, ale także skutecznie przekazują przekaz naszą markę. Idealny kandydat powinien mieć silny sens estetyczny, być biegły w różnych narzędziach projektowych graficznych i zrozumieć wpływ projektowania na marketing i wrażenia użytkownika.

Profil pracy projektanta wizualnego

Projektant wizualny ma kluczowe znaczenie dla tworzenia przekonujących i wpływowych treści wizualnych dla szeregu mediów. Ich prace obejmują krajobrazy cyfrowe i drukowane i obejmują takie rzeczy, jak strony internetowe, aplikacje, reklamy i komunikacja korporacyjna. Odgrywają kluczową rolę w kształtowaniu wizualnych aspektów stron internetowych, książek, czasopism, opakowań produktów, wystaw i innych.

Projektant wizualny zazwyczaj zgłasza się do dyrektora artystycznego lub szefa projektowania.

Obowiązki projektanta wizualnego

  • Rozwijaj i udoskonalaj obrazy, czcionki, układy i inne elementy graficzne dla różnych platform treści.
  • Współpracuj z zespołem marketingowym, aby zapewnić, że wszystkie projekty są zgodne z tożsamością marki i wiadomości.
  • Przetłumacz potrzeby klientów i strategie brandingu na strategie projektowe.
  • Projektuj interfejsy skoncentrowane na użytkowniku do aplikacji internetowych i mobilnych.
  • Twórz wizualne aspekty materiałów marketingowych, stron internetowych i innych mediów.
  • Zarządzaj projektami graficznymi od koncepcji do dostawy.
  • Przejrzyj końcowe układy i w razie potrzeby sugeruj ulepszenia.
  • Bądź na bieżąco z rozwojem branży i narzędzi.

Wymagania i umiejętności projektanta wizualnego

  • Licencjat z projektowania, sztuk wizualnych lub odpowiednich kwalifikacji.
  • Udowodnione wrażenia z projektowania graficznego z silnym portfolio pracy.
  • Biegłość w oprogramowaniu projektowym, takim jak Adobe Creative Suite.
  • Silne umiejętności estetyczne z możliwością łączenia różnych kolorów, czcionek i układów.
  • dbałość o szczegóły wizualne.
  • Zdolność do spełnienia terminów i współpracy z członkami zespołu.
  • Doskonałe umiejętności komunikacyjne.
  • Kreatywność i umiejętności rozwiązywania problemów.