IT Koordynator Opis stanowiska szablon/krótki

Zatrudniamy koordynatora IT, który będzie odpowiedzialny za utrzymanie sprzętu technicznego naszej organizacji. Zapewnisz, że komputery i sieci komputerowe działają płynnie i skutecznie, umożliwiając zespołowi wykonanie swoich zadań bez trudności.

Jednym z głównych obowiązków będzie rozwiązywanie problemów z trudnościami podczas korzystania z komputera, a następnie wykorzystanie ich wiedzy, aby znaleźć rozwiązania typowych i wyspecjalizowanych problemów. Oczekuje się również, że będziesz utrzymywać domeny witryny, odzyskać uszkodzone dane i w razie potrzeby kupić nowy sprzęt.

Profil pracy koordynatora

Najbardziej podstawową definicją koordynatora IT jest ktoś, kto działa jako łącznik między personelem technicznym firmy a jej użytkownikami końcowymi, którzy są mniej informowani o technologii.

Koordynator IT jest po prostu mostem, który przekaże wszelkie trudności lub obawy z obu stron na drugą, szczególnie jeśli chodzi o problemy, które napotykają pracownicy nietechniczni firmy. Koordynatorzy IT są odpowiedzialni za upewnienie się, że systemy IT działają płynnie.

Raporty do

  • Lead technologiczny
  • Dyrektor Techniczny

Obowiązki koordynatora

  • Zainstaluj i instaluj oprogramowanie i sprzęt, takie jak drukarki i karty sieciowe. Utwórz procedury korzystania z niego w różnych działach i projektach
  • Wsparcie lub szkolenie osób odpowiedzialnych za systemy i sieci oraz porady dotyczące najlepszych opcji IT
  • Ułatwiaj użytkownikom końcowym komunikowanie się z pomocą wyższego poziomu
  • Monitorowanie wydajności systemu i sieci oraz planu konserwacji (np. Backups)
  • Załóż rozwiązywanie problemów, naprawy i odzyskiwanie danych
  • Śledź licencje i harmonogramy aktualizacji
  • Współpracuj z innymi ekspertami w celu aktualizacji standardów i funkcjonalności

Wymagania i umiejętności koordynatora IT

  • BSC lub BA w zakresie technologii informatycznych lub informatyki; Dalsza certyfikacja (CompTIA Network+, CompTIA Security+itp.) Będzie plus.
  • obszerna wiedza specjalistyczna w zakresie zarządzania sieciami i pomocy w pomocy technicznej
  • Wykazana zdolność do zarządzania systemami IT i aplikacjami podczas rozwiązywania problemów i korygujących usterki
  • Doskonałe zrozumienie protokołów TCP/IP i ustawień LAN/WAN
  • Silne umiejętności organizacyjne i koordynacyjne, a także bystre oko do szczegółów
  • Możliwość pomyślnego programowania komputerów i oprogramowania
  • Zdolność do prowadzenia innych z profesjonalizmem, uprzejmością i sprawiedliwością
  • Zrozumienie podstawowych komponentów komputerowych i jest w stanie je naprawić lub wymieniać w razie potrzeby
  • Znajomość kontroli zapasów, aby upewnić się, że wymagany sprzęt i komponenty zastępcze są zawsze pod ręką
  • Doskonałe umiejętności komunikacyjne są niezbędne do interakcji z zespołem IT, pracownikami i innymi działami