Szablon/streszczenie opisu stanowiska analityka testowego

Poszukujemy skrupulatnego i doświadczonego Analityka Testów, który dołączy do naszego zespołu ds. zapewnienia jakości. Analityk Testów będzie odpowiedzialny za projektowanie, opracowywanie i wykonywanie testów w celu zapewnienia jakości i funkcjonalności naszego oprogramowania. Ta rola obejmuje ścisłą współpracę z programistami w celu identyfikowania i rozwiązywania defektów, poprawiania wydajności i zapewniania, że ​​nasze oprogramowanie spełnia wszystkie wymagania i standardy.

Profil stanowiska analityka testowego

Analityk Testów odgrywa kluczową rolę w procesie tworzenia oprogramowania. Ich głównym obowiązkiem jest zapewnienie, że aplikacje działają zgodnie z oczekiwaniami oraz że wszelkie błędy i problemy zostaną zidentyfikowane i rozwiązane przed wdrożeniem produktu. Ta rola wymaga silnego zrozumienia metodologii testowania oprogramowania i dbałości o szczegóły.

Analityk Testów zazwyczaj raportuje do Menedżera Jakości lub Szefa Działu Zapewnienia Jakości.

Obowiązki Analityka Testów

  • Opracowywanie i wykonywanie planów testów i przypadków testowych w celu zapewnienia jakości oprogramowania.
  • Identyfikować i dokumentować defekty i niespójności w funkcjonalności, użyteczności i wydajności oprogramowania.
  • Współpraca z programistami i zespołami wsparcia projektów.
  • Weryfikacja i dokumentowanie zakończenia testów i rozwoju.
  • Używaj narzędzi i metodologii testowania w celu usprawnienia procesów testowania.
  • Przekazuj opinie i rekomendacje w celu ulepszenia procesów tworzenia oprogramowania.
  • Upewnić się, że wszystkie powiązane prace związane z testami spełniają wytyczne i standardy firmy.
  • Przygotowywanie raportów na temat faz testowania i defektów.

Wymagania i umiejętności analityka testowego

  • Udokumentowane doświadczenie na stanowisku Analityka Testów lub na podobnym stanowisku w testowaniu oprogramowania.
  • Dobra znajomość metodologii, narzędzi i procesów kontroli jakości oprogramowania.
  • Doświadczenie w pisaniu jasnych, zwięzłych i kompleksowych planów testów i przypadków testowych.
  • Praktyczne doświadczenie w pracy z narzędziami do automatycznego testowania będzie dodatkowym atutem.
  • Doskonałe umiejętności analityczne i rozwiązywania problemów.
  • Zorientowany na szczegóły i zaangażowany w osiąganie wysokich standardów jakości.
  • Silne umiejętności komunikacji i pracy w zespole.
  • Wykształcenie wyższe na kierunku informatyka, inżynieria lub pokrewne.