UX Opis stanowiska pisarza Szablon/krótki

Jako pisarz UX będziesz współpracować z zespołem projektowym UX, aby stworzyć przydatne, znaczące i odpowiednie treści dla naszych produktów. Będziesz ściśle współpracować z projektantami, badaczami i menedżerami produktów, aby zrozumieć potrzeby naszych użytkowników i pomóc kształtować sposób interakcji z naszymi produktami.

Profil pracy pisarza UX

Pisarz UX to specjalistyczny rodzaj doświadczenia użytkownika (UX), który tworzy treść produktów cyfrowych, takich jak strony internetowe, aplikacje i podłączone urządzenia. Ta treść obejmuje tekst interfejsu użytkownika, pomoc online i kopię marketingową.

Celem pisarza UX jest uczynienie doświadczenia użytkownika z produktem tak płynnym i przyjemnym, jak to możliwe. Aby to zrobić, muszą zrozumieć funkcje i funkcjonalność produktu, a także potrzeby użytkownika.

Raporty do

  • Menedżer UX

Obowiązki pisarza UX

  • Napisz jasną, zwięzłą i przyjazną dla użytkownika kopię naszych produktów
  • Pomóż ukształtować głos i ton naszych produktów
  • ściśle współpracuj z projektantami, badaczami i menedżerami produktów, aby zrozumieć potrzeby użytkowników i tworzyć treści, które spełniają te potrzeby
  • Zrozum złożone koncepcje techniczne i wyjaśnij je w prostych kategoriach
  • Użyj danych i informacji zwrotnych, aby poprawić swoją pracę
  • Przeprowadź badania użytkowników, aby zrozumieć potrzeby użytkownika
  • Utwórz treści UX, takie jak tekst interfejsu użytkownika, pomoc online i kopia marketingowa
  • Pracuj z projektantami UX i innymi specjalistami UX, aby stworzyć spójne doświadczenia użytkowników
  • Zarządzaj tworzeniem i rewizją treści UX
  • Lokalizuj treści UX dla odbiorców międzynarodowych

Wymagania i umiejętności pisarza UX

  • Sprawdzone doświadczenie jako pisarz UX, pisarz treści lub podobna rola
  • doświadczenie w pisaniu dla aplikacji internetowych i mobilnych
  • doskonałe umiejętności pisania i edytowania w języku angielskim
  • Silne zrozumienie zasad doświadczenia użytkownika
  • Znajomość procesów projektowych UX
  • Zdolność do zrozumienia złożonych koncepcji technicznych i wyjaśnienia ich w prostych słowach
  • Doskonałe umiejętności interpersonalne i komunikacyjne
  • Dbałość o szczegóły