SEO Copywriter Opis stanowiska Szablon/krótki

Szukamy utalentowanego i kreatywnego copywritera SEO, który dołączy do naszego zespołu marketingowego. Copywriter SEO będzie odpowiedzialny za tworzenie angażujących, wysokiej jakości treści zoptymalizowanych dla wyszukiwarek i naszych docelowych odbiorców. Ta rola obejmuje badanie słów kluczowych, opracowywanie strategii treści i pisanie kopii, która poprawia widoczność i zaangażowanie naszej witryny.

Profil pracy SEO Copywriter

CopyWriter SEO łączy sztukę pisania z optymalizacją nauki o wyszukiwarkach, aby tworzyć treści, które są zarówno przekonujące dla czytelników, jak i ranking na stronach wyników wyszukiwania. Ich wiedza specjalistyczna polega na dostosowaniu języka i tonu do różnych platform, przy jednoczesnym włączeniu najlepszych praktyk SEO.

Copywriter SEO zazwyczaj zgłasza się do SEO Manager lub Manager Content.

SEO Copywriter obowiązki

-Napisz wysokiej jakości, zoptymalizowane SEO treści dla stron internetowych, blogów, mediów społecznościowych i innych kanałów marketingowych.

  • Przeprowadź dokładne badania słów kluczowych i wykorzystaj najlepsze praktyki SEO w celu zwiększenia ruchu.
  • Współpracuj z SEO i zespołami marketingowymi w celu opracowania skutecznych strategii treści.
  • Edytuj i skoryguj istniejące treści na podstawie analizy słów kluczowych i trendów SEO.
  • Monitoruj i analizuj wydajność treści za pomocą narzędzi analitycznych.
  • Bądź na bieżąco o najnowszych trendach SEO i zmianach algorytmów.
  • Rozwijaj i utrzymuj kalendarz treści, dostosowany do celów marketingowych.
  • Stwórz przekonujące nagłówki i kopię ciała, które przyciągają uwagę odbiorców docelowych.

SEO Wymagania i umiejętności copywriter

  • Sprawdzone doświadczenie jako copywriter SEO lub pisarz treści.
  • Silne zrozumienie zasad SEO i content marketingu.
  • doskonałe umiejętności pisania, edycji i korekty.
  • Możliwość tworzenia, komponowania i edytowania materiałów pisemnych.
  • Znajomość publikacji internetowych i biegłości w systemach zarządzania treścią.
  • Zdolność do badania i poznania szerokiego zakresu tematów.
  • Dobre zarządzanie czasem i umiejętności organizacyjne.
  • Preferowany jest stopień licencjata z języka angielskiego, dziennikarstwa, marketingu lub powiązanej.