Szablon/streszczenie opisu stanowiska kierownika projektu Salesforce

Poszukujemy doświadczonego Project Managera Salesforce, który będzie kierował i zarządzał kompleksową dostawą złożonych rozwiązań Salesforce. Menedżer projektu Salesforce będzie odpowiedzialny za planowanie, realizację i finalizację projektów zgodnie ze ściśle określonymi terminami i budżetem. Obejmuje to pozyskiwanie zasobów, koordynację wysiłków członków zespołu i nadzorowanie kontroli jakości projektów. Idealny kandydat powinien posiadać duże doświadczenie w zarządzaniu projektami, głębokie zrozumienie Salesforce i doskonałe umiejętności przywódcze.

Profil stanowiska menedżera projektu Salesforce

Menedżer projektu Salesforce odgrywa kluczową rolę w zarządzaniu projektami skupionymi na aplikacjach i platformach Salesforce. Nadzorują wszystkie aspekty cyklu życia projektu, od wstępnej koncepcji po realizację, upewniając się, że rozwiązania Salesforce spełniają potrzeby biznesowe oraz są dostarczane na czas i w ramach budżetu.

Menedżer projektu Salesforce zazwyczaj podlega kierownikowi działu IT lub dyrektorowi ds. zarządzania projektami.

Obowiązki Menedżera Projektu Salesforce

  • Zdefiniuj zakres projektu, cele i produkty, które wspierają cele biznesowe we współpracy z wyższą kadrą kierowniczą i interesariuszami.
  • Opracowywanie planów projektów na pełną skalę i powiązanych dokumentów komunikacyjnych.
  • Skutecznie komunikuj oczekiwania projektowe członkom zespołu i interesariuszom w sposób terminowy i jasny.
  • Oszacuj zasoby i uczestników potrzebnych do osiągnięcia celów projektu.
  • Ustalaj oczekiwania dotyczące projektu i stale zarządzaj nimi wraz z członkami zespołu i innymi interesariuszami.
  • Planuj i planuj harmonogramy projektów i kamienie milowe przy użyciu odpowiednich narzędzi.
  • Identyfikuj i zarządzaj zależnościami projektu i ścieżką krytyczną.
  • Śledź kamienie milowe projektu i rezultaty.
  • Opracowywanie i dostarczanie raportów z postępu prac, propozycji, dokumentacji wymagań i prezentacji.

Wymagania i umiejętności menedżera projektu Salesforce

  • Udokumentowane doświadczenie na stanowisku Menedżera Projektu Salesforce lub na podobnym stanowisku.
  • Dobra znajomość platformy Salesforce i jej funkcjonalności.
  • Doskonałe umiejętności zarządzania projektami, w tym zarządzania dużymi, złożonymi projektami.
  • Doświadczenie w metodykach Agile i narzędziach do zarządzania projektami.
  • Silne umiejętności interpersonalne i negocjacyjne.
  • Umiejętność kierowania i motywowania zespołów interdyscyplinarnych.
  • Wykształcenie wyższe na kierunku informatyka, biznes lub pokrewne; Certyfikat PMP będzie dodatkowym atutem.
  • Silne zdolności analityczne i rozwiązywania problemów.