Opis stanowiska administratora sieci Szablon/krótki

Nasza organizacja szuka administratora sieci do zarządzania codziennymi operacjami naszych sieci komputerowych. Będziesz odpowiedzialny za zarządzanie bezpieczeństwem cyfrowym i utrzymanie, aby zagwarantować, że system działa poprawnie. Będziesz także odpowiedzialny za instalowanie sprzętu i oprogramowania w razie potrzeby.

Profil pracy administratora sieci

Administrator sieci to profesjonalista IT, który zarządza siecią firmy. Administrator sieci musi mieć wysoki stopień wiedzy technologicznej i jest często najwyższym poziomem technicznym w ramach określonej firmy. Administratorzy sieci utrzymują funkcjonowanie sieci i monitorowanie usług i operacji sieciowych.

Administrator sieci jest w kierunku instalowania, utrzymywania i aktualizacji każdego oprogramowania lub sprzętu niezbędnego do prawidłowego uruchomienia sieci komputerowej. Technologia informacyjna lub sieć komputerowa może obejmować sieć lokalną, rozległą sieć obszarową, Internet i intranety.

Raporty do

  • Dyrektor Techniczny

Obowiązki administratora sieci

  • Pomoc w projektowaniu i wdrażaniu sieci
  • Zapewnij obsługę sieci dla szerokiej gamy systemów operacyjnych
  • Skonfiguruj i skonfiguruj sprzęt do sieci komputerowej
  • Utrzymuj wszystkie stacje robocze komputerowe podłączone do sieci
  • Pomagaj osobom z problemami sieciowymi
  • Trzymaj serwery i powiązany sprzęt, oprogramowanie, usługi i ustawienia w dobrym stanie
  • Utwórz i egzekwuj ograniczenia dotyczące użytkowania zasobów sieciowych
  • Zarządzaj i wdrożenie odzyskiwania i tworzenia kopii zapasowych po awarii
  • Oceń i polecam aktualizacje bezpieczeństwa i aktualizacje systemu
  • Miej oko na sieć, aby zapewnić szczytową wydajność
  • Konfiguruj i zarządzanie użytkownikami sieci i uprawnieniami
  • Przetestuj zwolnienia produktów w celu zminimalizowania wpływu użytkownika i zapewnienia kompatybilności
  • Napisz dokumentację techniczną dla systemów i aplikacji

Wymagania i umiejętności administratora sieci

  • Licencjat z informatyki lub powiązana dyscyplina
  • Wykazane doświadczenie jako administrator sieci
  • Praktyczna wiedza na temat tworzenia sieci, routingu i przełączania
  • Rozległe zrozumienie najlepszych praktyk dla administracji, kontroli i monitorowania infrastruktury serwerów
  • Wcześniejsze doświadczenie z zaporami ogniowymi, zdalnym wdrażaniem VPN w Internecie, rozwiązywanie problemów i rozdzielczość problemu
  • Wiedza na temat instalacji i konfigurowania sprzętu serwera
  • Pracująca znajomość oprogramowania do tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania i procedur
  • Doskonałe w organizacji, priorytetach i wielozadaniowości
  • Szkolenie certyfikacyjne Juniper, Cisco, CWNA lub BCNE