Szablon/krótki opis programisty mainframe

Jako programista mainframe będziesz odpowiedzialny za analizę, projektowanie, kodowanie, testowanie i dokumentację nowych lub zmodyfikowanych aplikacji opracowanych na platformie mainframe IBM Z/OS. Oprócz tych obowiązków będziesz również zobowiązany do zapewnienia wsparcia dla wniosków już w produkcji.

Aby odnieść sukces w tej roli, będziesz musiał mieć silną wiedzę na temat Cobol, JCL, CICS, DB2 i IMS. Powinieneś również zapoznać się z koncepcjami i narzędziami DevOps, takimi jak Jenkins i Git. Ponadto niezbędne są dobre umiejętności komunikacyjne i rozwiązywania problemów.

Profil pracy programistów mainframe

Deweloperzy mainframe są odpowiedzialni za opracowywanie, konserwację i wsparcie aplikacji działających na komputerach mainframe. Pracują z różnymi językami programowania, narzędziami programowymi i platformami, aby tworzyć wysokowydajne, krytyczne aplikacje misji.

Deweloperzy mainframe zazwyczaj pracują w dużych organizacjach, które w dużej mierze opierają się na systemach mainframe dla ich działalności biznesowej. Mogą pracować w różnych branżach, w tym w bankowości, finansach, ubezpieczeniach, opiece zdrowotnej, produkcji i rządu.

Raporty do

  • Główny inżynier

Obowiązki programistów mainframe

-Tworzenie wysokowydajnych zastosowań o krytykach misji

  • Analiza wymagań użytkowników i opracowywanie rozwiązań oprogramowania
  • Zapewnienie aplikacji na wszystkie wymagania dotyczące wydajności i bezpieczeństwa
  • Praca z innymi programistami w celu tworzenia wysokowydajnych, skalowalnych aplikacji
  • Badanie nowych technologii i trendów w tworzeniu oprogramowania
  • Zapewnienie wsparcia technicznego i rozwiązywania problemów
  • Pisanie dokumentacji technicznej

Wymagania i umiejętności programistów mainframe

  • Licencjat z informatyki lub powiązanej dziedziny
  • Ponad 3 -letnie doświadczenie w rozwoju mainframe
  • Silna znajomość technologii Cobol, JCL, CICS, DB2 i innych technologii mainframe
  • Doskonałe rozwiązywanie problemów i rozwiązywanie problemów
  • Doświadczenie z narzędziami i platformami tworzenia oprogramowania mainframe (Z/OS, Z/VM, Z/Linux, IBM System Z)
  • Doskonałe umiejętności komunikacji werbalnej i pisemnej