Webmaster Opis stanowiska szablon/krótki

Szukamy webmastera do zarządzania stronami internetowymi i serwerami, aby zaspokoić wymagania naszych użytkowników. Będziesz odpowiedzialny za budowanie witryn przyjaznych dla użytkownika, atrakcyjnych i bezpiecznych.

Chcemy cię poznać, jeśli masz również doskonałe doświadczenie techniczne. Najlepiej byłoby być zorientowanym na szczegóły i dobry komunikator na to stanowisko. Bardzo ważne jest zrównoważenie kreatywnej wizji z analitycznym intelektem.

Profil pracy webmasteru

Webmaster, często znany jako administrator witryny, odpowiada za strony internetowe i serwery organizacji. Ściśle współpraca ze specjalistami internetowymi w celu tworzenia lub aktualizacji stron internetowych, naprawy błędów witryny, opracowywania planu reakcji dla serwerów Down i przeprowadzania testów, aby zapewnić skuteczne funkcjonowanie projektów lub aktualizacji.

Webmasters są odpowiedzialni za różne zadania związane z utrzymaniem strony internetowej. Na przykład webmaster zapewni, że serwery internetowe działają, a oprogramowanie i sprzęt są ustawione w celu zminimalizowania przestojów w przypadku awarii. Webmasters doradzają również klientom i firmom w zakresie radzenia sobie z szczytowymi okresami ruchu.

Raporty do

  • CTO

Obowiązki webmastera

  • Działaj jako główny punkt kontaktowy dla wszystkich obszarów strony internetowej organizacji
  • Twórz i zarządzaj portalem, formularzami i strukturami online i intranetowymi, które spełniają wymagania firmy
  • Utwórz, wdrażaj i wspieraj aplikacje e-commerce we współpracy z działami detalicznymi organizacji, sprzedażą, marketingiem i innymi działami
  • Zachęcanie i wspieranie jednolitych, innowacyjnych i spójnych projektów stron internetowych we wszystkich właściwościach internetowych firmy
  • Zbierz i oceniaj analizy internetowe i inne powiązane dane w celu odkrycia możliwości zwiększenia optymalizacji wyszukiwarek (SEO), czasu na stronie, ruchu online i innych odpowiednich wskaźnikach
  • Śledź i dokumentuj własność nazw internetowych firmy
  • Pomagaj pracownikom w korzystaniu z witryn korporacyjnych, zapewniając pomoc jeden na jednego, podręczniki użytkowników i sesje szkoleniowe
  • Zapewnia przestrzeganie polityk korporacyjnych, procesów i standardów etycznych, a także licencji oprogramowania oraz obowiązujących przepisów i przepisów stanowych i federalnych, takich jak bezpieczeństwo danych, prywatność i przepisy dotyczące własności intelektualnej
  • Bądź na bieżąco z najlepszymi praktykami i nadchodzącymi postępami w zakresie projektowania stron internetowych, tworzenia stron internetowych i technologii
  • Pomaga z innymi powiązanymi obowiązkami, jak przypisano

Wymagania i umiejętności webmastera

  • Licencjat z informatyki, technologii informatycznych lub inżynierii
  • Umiejętności pracy zespołowej
  • zdolne do tworzenia wyników pod przymusem i radzenie sobie z trudnymi warunkami
  • Znajomość grafiki i doświadczenia z programowaniem oprogramowania
  • Znajomość HTML, CSS, PHP i JavaScript
  • wyobraźnia i kreatywność
  • wszechstronny i chętny do zdobycia nowych umiejętności
  • Znakomite umiejętności komunikacji
  • Zrozumienie międzynarodowych protokołów internetowych i standardów
  • poczucie własności i dumy z twoich wyników i jej wpływu na sukces firmy
  • Zdolność krytycznego myślenia i rozwiązywania problemów
  • Doskonałe umiejętności zarządzania czasem
  • Wybitne umiejętności interpersonalne i komunikacyjne
  • Doświadczenie promocji strony internetowej
  • Preferowane jest wcześniejsze doświadczenie z witryną na dużą skalę
  • Wiedza specjalistyczna w zakresie premium Google Analytics (lub podobnych narzędzi do analizy witryn
  • Wiedza i zrozumienie strony internetowej
  • Specjalizacja lokalizacji strony internetowej jest wyraźną zaletą