Projektant interfejsu użytkownika Opis stanowiska szablon/krótki

Szukamy doświadczonego i wykwalifikowanego projektanta interfejsu użytkownika, aby stworzyć jedyne w swoim rodzaju produkty i doświadczenia zorientowane na użytkownika. Idealny kandydat będzie miał wcześniejsze doświadczenie w pracy w zespołach zwinnych z inżynierami, projektantami UX i copywriters. Będziesz mógł podejmować celowe decyzje projektowe i przekształcić dowolną podróż dla użytkownika w płynne i proste spotkanie.

Profil pracy projektanta interfejsu użytkownika

Projektant interfejsu użytkownika, znany również jako projektant interfejsu użytkownika, tworzy wszystkie ekrany, które użytkownik przemieszcza podczas korzystania z witryny, aplikacji lub gry wideo oraz komponentów projektowania graficznego, które umożliwiają tę mobilność.

Ponieważ projektowanie interfejsu użytkownika jest częścią procesu projektowania UX, interfejs użytkownika i UX są czasami niewłaściwie wykorzystywane zamiennie, a nowicjusze w branży mogą nie zrozumieć rozróżnienia między projektantem interfejsu użytkownika i UX. Chociaż oba mają ten sam cel - tworzenie doskonałego wrażenia użytkownika - projekt interfejsu użytkownika jest odrębnym aspektem procesu projektowania UX i ma kluczowe znaczenie same w sobie.

Raporty do

  • Głowa projektowa
  • CEO

Obowiązki projektanta interfejsu użytkownika

  • Utwórz standardowe komponenty interfejsu użytkownika i przewodniki stylowe do wykorzystania w całej organizacji
  • Skutecznie przekazuj swoje projekty deweloperom i innym ważnym interesariuszom
  • Zajmuj się wymaganiami dotyczącymi produktu, marketingu i biznesowego
  • Przeprowadź badania branżowe i pozostań na bieżąco z najlepszymi praktykami, konkurencyjnymi projektami interfejsów użytkowników i nadchodzącej technologii
  • Zapewnij pomoc i szkolenie wewnętrzne
  • Uruchom, monitoruj i analizuj sesje testowania użyteczności
  • Utwórz architektury, które są spójne i łatwe w użyciu
  • Pomóż zespołowi QA w zapewnieniu, że funkcje są rozmieszczone zgodnie z planem

Wymagania i umiejętności projektanta interfejsu użytkownika

  • Znajomość projektowania aplikacji online i mobilnych
  • Podstawowe zrozumienie responsywnych koncepcji projektowania i siatki
  • Doskonała typografia, układ i umiejętności projektowania wizualnego
  • Biegłość z produktami branżowymi, takimi jak Photoshop, Illustrator, Indesign, Balsamiq, Omnigraffle, Invision i Sketch.
  • Solidne zrozumienie generowania produktów projektowych interfejsu użytkownika, takich jak mapy witryn, przepływy użytkowników, szkielety, układy lo-Fi i Hi-Fi oraz prototypy.
  • obszerna dbałość o szczegóły
  • proaktywny, samowystarczalny styl pracy
  • Doskonałe umiejętności komunikacji i współpracy
  • Umiejętności zarządzania czasem i zdolność do ustalania priorytetów obowiązków
  • Silne pragnienie uczenia się i ulepszenia jako projektant
  • Pracujące zrozumienie HTML, JavaScript i CSS
  • Sprawdzone osiągnięcia w opracowywaniu szybkich prototypów