Szablon/krótki opis pisarza technicznego

Szukamy wykwalifikowanego pisarza technicznego, który dołączy do naszego zespołu i pomoże nam w rozwoju naszej działalności. Jesteś świetnym kandydatem, ponieważ wykazałeś doświadczenie w wysoce wyspecjalizowanym sektorze, takim jak tworzenie oprogramowania, informatyka lub inżynieria. Twoja zdolność do badania i analizy skomplikowanego materiału jest niezrównana, a ty masz wrodzony dążenie do pomocy ludziom w chwytaniu złożonych koncepcji.

Profil pracy pisarza technicznego

Pisarz techniczny opracowuje dokumentację i zasoby edukacyjne, aby poprawić wrażenia użytkownika na platformie cyfrowej. Taka dokumentacja obejmuje przewodniki użytkowników, wytyczne dotyczące integracji, przewodniki programisty API, instrukcje w platformach, instrukcje instalacyjne/konfiguracyjne oraz operacje systemowe.

Pisarze techniczni często posiadają tytuł licencjata z języka angielskiego, komunikacji, dziennikarstwa, inżynierii oprogramowania, informatyki, pisania technicznego, nauczania, rozwoju programu nauczania, publikacji naukowej lub równoważnego doświadczenia zawodowego.

Pisarze techniczni muszą być profesjonalistami na piśmie dla odbiorców technicznych i nietechnicznych, aby skutecznie łączyć się z szeroką gamą konsumentów. Są również odpowiedzialni za ciągłe edytowanie i zmieniające materiały, aby zagwarantować, że użytkownicy mają najbardziej niesamowite wrażenia z zmieniającym się produktem cyfrowym.

Raporty do

  • Dyrektor Techniczny
  • Menadżer marketingu
  • Starszy pisarz treści technicznych

Obowiązki techniczne

  • Utwórz szczegółową dokumentację zgodną z wymogami korporacyjnymi
  • Opracuj dokładne zrozumienie towarów i usług, aby przekształcić skomplikowane informacje o produkcie na jasne, dopracowane i angażujące pisanie
  • Twórz przyjazne dla użytkownika treści, które spełniają wymagania docelowych odbiorców, przekształcając wgląd w język, który napędza naszych użytkowników do przodu
  • Utwórz i zarządzaj dokładnymi bazami danych referencyjnych, w tym badań, testów użyteczności i standardów projektowania
  • Oceń aktualną treść i opracuj nowe techniki ulepszeń
  • Przeprowadź badania, zarys, tworzenie i edytuj nowy i istniejący materiał, jednocześnie współpracując z innymi działami w celu zrozumienia celów projektu
  • Zbierz informacje niezależnie od ekspertów merytorycznych, aby budować, organizować i produkować podręczniki procedur, specyfikacje techniczne i dokumentację przetwarzania
  • Współpracuj z opracowywaniem i wsparciem, w celu zidentyfikowania wszystkich repozytoriów dokumentacji, przepisania i zmiany istniejącej dokumentacji oraz decydowania o optymalnej opcji kompilacji danych i scentralizowanej pamięci
  • Badaj, rozwijaj i zarządzaj szablonami architektury informacji, które są zgodne z normami organizacyjnymi i regulacyjnymi, jednocześnie umożliwiając łatwy ruch danych
  • Utwórz materiał w różnych formatach mediów, aby uzyskać optymalne użycie przy jednoczesnym zachowaniu spójnego i spójnego głosu we wszystkich dokumentach

Wymagania i umiejętności pisarza technicznego

  • BA/BS w komunikacji technicznej lub podobnej dziedzinie lub co najmniej pięć lat doświadczenia w tworzeniu skomplikowanej dokumentacji dla technologii internetowych
  • Doskonałe umiejętności pisania, produkcji i edycji technicznej
  • Doskonałe umiejętności analityczne, a także zdolność do pracy w szybkim miejscu pracy ze zmieniającymi się potrzebami i priorytetami projektu
  • Silne umiejętności komunikacyjne i współpracy, a także chęć i zdolność do współpracy z ekspertami z przedmiotu z inżynierii, wsparcia i zarządzania produktem
  • Praca i/lub pisanie próbek w portfolio
  • Preferowane są wcześniejsze doświadczenie z następującymi narzędziami: Confluence/Jira, Git and Github, HTML, CSS, Jinja, JavaScript, Python, Interkom
  • Doświadczenie z dokumentacją API dla API REST lub .NET
  • Doświadczenie w pracy i testowaniu próbek kodu, aby lepiej zrozumieć wymagania klientów API
  • Dokładne zrozumienie Madcap Flare
  • detale zorientowane na kreatywne oko
  • Możliwość odpowiedzi na komentarze na temat opublikowanych informacji zarówno klientów, jak i wewnętrznego personelu wsparcia w odpowiednim i dokładnym sposób
  • entuzjastycznie nastawiony do nauki i rozwoju
  • Lubi pracować w środowisku współpracy w ramach zespołu
  • Znajomość oprogramowania do publikowania dokumentacji (Madcap, Robohelp, oparte na wiki)
  • Ekspozycja na programy komunikacji technologicznej