Szablon/krótki opis pracy w systemie Szablon/krótki

Poszukujemy wysoko wykwalifikowanego inżyniera systemów, który oferuje zrozumienie biznesowe i wiedzę techniczną potrzebną do wdrożenia strategii, oceny produktów i budowy infrastruktury, która może wspierać stale zmieniające się wymagania naszych klientów. W tej pojemności będziesz projektować, zbudować i zintegrować złożone systemy na wszystkich etapach cyklu życia. Chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie, jeśli jesteś niezawodny w dostarczaniu infrastruktury krytycznych misji, podkreślając dostępność, optymalizację i bezpieczeństwo.

Profil pracy ekspertów w systemie

Inżynier systemów łączy wiedzę inżynierską i menedżerską. Inżynier systemów współpracuje z innymi działami w celu zarządzania systemami firmy. Inżynier systemów zwiększa wydajność w miejscu pracy poprzez budowanie i wdrażanie oprogramowania systemowego oraz oceny danych w celu ulepszenia obecnych. Inżynier systemów jest odpowiedzialny za zrównoważenie wielu komponentów projektu, które są złożonymi obawami, takimi jak architektura i dynamika systemu.

Raporty do

  • CTO

Obowiązki ekspertów systemowych

  • Śledź i zarządzaj wszystkimi zainstalowanymi systemami i infrastrukturą
  • Zainstaluj, skonfiguruj, testuj i wspieraj systemy operacyjne, oprogramowanie aplikacyjne i narzędzia do zarządzania systemem
  • Konfiguracja, instalacja, testowanie i utrzymanie systemów operacyjnych, oprogramowania aplikacyjnego i narzędzi zarządzania systemem
  • Oceń obecne systemy i udzielaj wskazówek technicznych personelowi wsparcia IT
  • Nadzoruj tworzenie niestandardowych wymagań oprogramowania i sprzętu
  • Zaplanuj i wykonuj automatyzację systemu w razie potrzeby, aby poprawić wydajność
  • Utwórz i opracuj system bezpieczeństwa, aby zapewnić bezpieczeństwo danych
  • Upewnij się, że zasoby techniczne są zawsze dostępne
  • Śledź i zarządzaj zapasami
  • Terminowe zgłaszanie arkusza dziennika w celu szybkiej reakcji na wszelkie problemy

Wymagania i umiejętności ekspertów w systemie

  • Licencjat z informatyki, inżynierii lub powiązanej dziedziny
  • Wykazana wiedza specjalistyczna w zakresie instalowania, konfigurowania i rozwiązywania problemów związanych z środowiskami UNIX/Linux
  • obszerna wiedza na temat administrowania stosami aplikacji i optymalizacji wydajności (np. Tomcat, JBoss, Apache, Ruby, Nginx)
  • Doskonałe doświadczenie w chmurze, najlepiej w AWS
  • Znajomość wirtualizacji i konteneryzacji (np. VMware, Virtual Box)
  • Wiedza na temat systemów monitorowania
  • Dobra wiedza na temat oprogramowania do automatyzacji (np. Puppet, CFEngine, szef kuchni)
  • Udowodnione zdolności scenariusze (np. Skrypty Shell, Perl, Ruby, Python)
  • Dokładne zrozumienie sieci (warstwy sieci OSI, TCP/IP)