System Security Expert Opis stanowiska Szablon/krótki

Poszukujemy kompetentnego eksperta ds. Bezpieczeństwa systemu, aby chronić dane naszej firmy. Będziesz odpowiedzialny za ocenę naszych wymagań IT i ogólnego ryzyka bezpieczeństwa, ustawianie odpowiednich środków bezpieczeństwa i reagowanie na naruszenia bezpieczeństwa.

Aby odnieść sukces, musisz być dobrze zorientowany w cyberbezpieczeństwie, systemach sieciowych i zarządzaniu reakcją. Ekspert ds. Bezpieczeństwa systemu najwyższego poziomu powinien być w stanie niezwłocznie wykryć słabości bezpieczeństwa w sieci, zainstalować odpowiednie środki bezpieczeństwa i reagować na ataki przed zakłóceniem operacji firmy.

Profil pracy ekspertów ds. Bezpieczeństwa systemu

Ekspert ds. Bezpieczeństwa systemu zapewnia bezpieczeństwo systemów oprogramowania, sieci i centrów danych podczas faz rozwoju. Specjaliści muszą polować na wady i niebezpieczeństwa w sprzęcie i oprogramowaniu. Są odpowiedzialni za zarządzanie i monitorowanie wszelkich napadów i wtargnięć. Ekspert ds. Bezpieczeństwa systemu musi zidentyfikować możliwe zagrożenie lub próbować naruszenie i zamknąć słabość bezpieczeństwa. Zapory ogniowe są wbudowane w infrastrukturę sieciową.

Raporty do

  • Dyrektor Techniczny
  • Szef ochrony

Obowiązki ekspertów ds. Bezpieczeństwa systemu

  • Chroń zasoby systemu informacyjnego, wykrywając i rozwiązywając potencjalne i bezwzględne problemy bezpieczeństwa
  • Zabezpiecz system, ustanawiając prawa dostępu, struktury kontroli i zasobów
  • Rozpoznanie problemów poprzez wykrywanie nieprawidłowości i zgłaszania naruszeń
  • Popraw bezpieczeństwo, badając obecny warunek, oceniając trendy i wymagania dotyczące prognozowania
  • Przeprowadzanie częstego audytów w celu zidentyfikowania naruszeń bezpieczeństwa i nieefektywności
  • Ulepsz system, wprowadzając i utrzymując środki bezpieczeństwa
  • Poinformuj użytkowników, tworząc raporty wydajności i status systemu raportowania
  • Utrzymuj jakość usług poprzez przestrzeganie standardów organizacyjnych
  • Uważaj na bieżącą wiedzę techniczną, uczestnicząc w programach edukacyjnych i czytanie publikacji
  • Przyczyniaj się do wysiłku zespołu, wypełniając powiązane ustalenia

Wymagania ekspertów i umiejętności bezpieczeństwa systemu

  • Odpowiednia edukacja w zakresie informatyki lub inżynierii komputerowej
  • Dogłębna wiedza na temat różnych wektorów ataku, takich jak XSS, wtrysk, porwanie i inżynieria społeczna
  • Dokładne zrozumienie prymitywów kryptograficznych i pomysłów na nich leżących u podstaw
  • Dogłębne zrozumienie protokołów sieciowych, takich jak TCP/IP
  • Dogłębna wiedza na temat HTTP i HTTP, a także ich podstawowe wdrożenia
  • obszerna znajomość sieci dostarczania treści i ich integracja z aplikacjami
  • Podstawowe umiejętności programowania, w tym możliwość rozwijania i uruchamiania skryptów z wiersza poleceń
  • Współtwórca społeczności bezpieczeństwa
  • Przyczynia się do projektów typu open source lub opracowuje niestandardowe narzędzia bezpieczeństwa
  • Pracująca wiedza na temat technik rozwoju zwinnego
  • Znakomite umiejętności komunikacji
  • Możliwość przekształcania skomplikowanych pojęć na papier na proste odpowiedzi