Inżynier bezpieczeństwa systemu Opis stanowiska szablon/krótki

Poszukujemy doświadczonego inżyniera bezpieczeństwa systemu, który pomoże nam zapewnić prawidłowy stopień bezpieczeństwa systemów i sieci cyfrowych firmy. Twoje obowiązki będą obejmować obronę granic systemu, utwardzanie systemów komputerowych i urządzeń sieciowych przed zagrożeniami oraz ochronę wrażliwych danych.

Powinieneś mieć doskonałe i szerokie umiejętności bezpieczeństwa oraz historię bezpieczeństwa lub inżynierii systemów.

Profil pracy inżyniera bezpieczeństwa systemu

Inżynier ds. Bezpieczeństwa systemu odpowiada za systemy komputerowe organizacji i bezpieczeństwo sieci. Inżynier, znany również jako analityk ds. Bezpieczeństwa informacji, Instals Security Solutions, które z powodzeniem chronią krytyczne dane w przypadku cyberataku. Pozycja jest bardzo współpraca, wymaga częstej interakcji z członkami zespołu IT. Oczekuje się, że wyższe zarządzanie otrzyma bezpośrednie raporty od inżyniera bezpieczeństwa systemu

Inżynier ds. Bezpieczeństwa systemu powinien współpracować z zespołem ds. Bezpieczeństwa informacji, aby pomóc w narzędziach i technologiach bezpieczeństwa, takich jak zapory ogniowe, serwery proxy, dostęp zdalny itp. Ekspert musi udokumentować konfiguracje i projekty sieci, aby pomóc we wdrażaniu. Inżynier ds. Bezpieczeństwa systemu przeprowadza analizę dziennika i inne sieci kryminalistyczne. Współpracują z dobrymi zespołami podczas angażowania się w cyberprzestępstwa.

Raporty do

  • Dyrektor Techniczny
  • Szef ochrony

Obowiązki inżyniera bezpieczeństwa systemu

  • Przeprowadzaj regularne audyty bezpieczeństwa i rozwiązywanie problemów
  • niezwłocznie rozpoznaj i rozwiąż problemy
  • Sugestie dotyczące ulepszeń i wprowadzenie ich w działanie
  • Monitoruj istniejące procedury i sugeruj sposoby ich ulepszenia
  • Wprowadź nowe procedury ulepszenia systemu bezpieczeństwa firmy
  • Zachowaj na bieżąco najnowsze technologie i trendy bezpieczeństwa
  • Weź udział w odpowiednich konferencjach i działaniach edukacyjnych, aby pozostać na bieżąco
  • Współpracuj z zespołem programistów
  • Przeprowadzaj częste audyty i podaj raporty
  • Śledź ruch i bilety serwera firmy

Wymagania i umiejętności inżyniera bezpieczeństwa systemu

  • Licencjat z informatyki lub powiązana dyscyplina
  • Wiedza na temat tworzenia systemów bezpieczeństwa i zarządzania zarządzaniem
  • Rozległe techniczne zrozumienie bezpieczeństwa bazy danych i systemu operacyjnego
  • Dobra wiedza na temat systemów bezpieczeństwa, takich jak zapory ogniowe, systemy wykrywania włamań, oprogramowanie antywirusowe, systemy uwierzytelniania, zarządzanie dziennikami, filtrowanie treści i tak dalej
  • Pracująca wiedza na temat technologii bezpieczeństwa i sieci sieciowych, a także narzędzi do monitorowania systemu, bezpieczeństwa i sieci
  • Dogłębna znajomość najnowszych koncepcji bezpieczeństwa, metodologii i protokołów
  • Znajomość technologii związanych z sieciami (aplikacje internetowe, usługi internetowe, architektury zorientowane na usługi), a także protokoły związane z siecią/
  • Zdolności do rozwiązywania problemów i zdolność do funkcjonowania pod przymusem