Analityk systemu Opis stanowiska szablon/krótki

Szukamy analityka systemowego, który pomoże nam ustalić i zoptymalizować nasze rozwiązania informatyczne. Przeanalizujesz potrzeby systemu i rozwiążesz wszelkie pojawiające się problemy. Ponadto przeprowadzisz standardowe testy i udzielisz odpowiedzi, aby zapewnić wysoki poziom wydajności i bezpieczeństwa.

Jako analityk systemowy będziesz częścią zespołu inżynierów i programistów entuzjastycznie nastawienia do nowych systemów informatycznych, tworzenia oprogramowania i różnych języków programowania. Chcemy się z Tobą spotkać, jeśli chcesz również odkryć i opracowywać nowe funkcje.

Profil pracy analityka systemu

Analityk systemowy to specjalista IT, który pracuje na wysokim poziomie, aby zapewnić, że systemy, infrastruktura i systemy komputerowe działają tak skutecznie i wydajnie, jak to możliwe. Analitycy systemu są odpowiedzialni za badanie problemów, rozwiązywanie ich, proponowanie kursów działania i komunikowanie się z zainteresowanymi stronami w celu uzyskania określonych kryteriów. Badają obecny system, metody i procesy biznesowe firmy oraz opracowują plany działania na podstawie potrzeb.

Analitycy systemów muszą znać różne systemy operacyjne, konfiguracje sprzętowe, języki programowania oraz platformy oprogramowania i sprzętu. Mogą być zaangażowani w projekt z fazy analitycznej poprzez przegląd oceny po wdrożeniu.

Raporty do

  • Sr. SQL Server DBA

Obowiązki analityków systemu

  • Utrzymuj bliski kontakt z klientami zewnętrznymi lub wewnętrznymi
  • Sprawdź istniejącą infrastrukturę IT i modele biznesowe klientów
  • Zidentyfikuj i zapisuj interakcje między starszymi a nowymi systemami
  • Zrozumieć cykl życia programistycznego
  • Konwertuj wymagania klientów na szczegółowe briefy projektu
  • Zidentyfikuj realne rozwiązania i oceń je pod kątem wykonalności technicznej i biznesowej.
  • Wykonaj analizę wymagań i opracuj określone propozycje dla systemów zmodyfikowanych lub zastępczych
  • Utwórz rozwiązania i powiązane elementy
  • Zapewnij wykonalność i badania kalkulacyjne dla projektów
  • Współpracuj z programistami, programistami, testerami i szeroką gamą użytkowników końcowych, aby zagwarantować kompatybilność techniczną i zadowolenie użytkownika
  • Upewnij się, że budżety są przestrzegane, a terminy są spełnione
  • Utwórz, nadzoruj i nagrywają harmonogramy testów dla całych systemów
  • Nadzoruj instalację nowego systemu, w tym migrację danych
  • Przygotuj się z wyprzedzeniem i pracuj z elastycznością, aby spełnić terminy
  • Pomagaj użytkownikom w zarządzaniu zmianami i aktualizacji systemu
  • Zapewnij przewodniki szkoleniowe i użytkowników nowym użytkownikom systemu
  • Pozostań na bieżąco z postępami technologicznymi i przemysłowymi

Wymagania i umiejętności analityków systemowych

  • Licencjat z informatyki lub technologii informatycznych lub porównywalnych doświadczeń
  • Wcześniejsze doświadczenie w zakresie technologii informacyjnych i analizy systemu
  • Doskonały komputer, sprzęt, oprogramowanie i zdolności analityczne
  • Wykazana zdolność do analizy potrzeb firmy i przekształcania ich w odpowiednie rozwiązania
  • Dokładne zrozumienie i wiedza na temat konserwacji i praktyk konserwacji bazy danych
  • Poprzednie doświadczenie instalowanie, konfigurowanie, dokumentowanie, testowanie, szkolenie i wdrażanie nowych aplikacji i systemów
  • Praktyczne doświadczenie z szeroką gamą języków programowania
  • Wyjątkowe zdolności analityczne