SQL Server DBA Opis stanowiska Szablon/krótki

Szukamy wykwalifikowanego SQL Server DBA. Jako administrator bazy danych (DBA) będziesz odpowiedzialny za wydajność, uczciwość i bezpieczeństwo bazy danych. Będziesz zaangażowany w projektowanie i opracowanie bazy danych oraz debugowanie wszelkich trudności, które pojawiają się w imieniu użytkowników.

Upewnisz się, że:

  • Dane są spójne w całej bazie danych
  • Dane są wyraźnie zdefiniowane
  • Użytkownicy uzyskują dostęp do danych jednocześnie w sposób, który spełnia ich potrzeby
  • Zapewniono zarządzanie bezpieczeństwem danych i odzyskiwanie (upewnienie się, że wszystkie dane będą pobierane w nagłych wypadkach)

Profil zadania SQL Server DBA

Jako pracownik pełnoetatowy administrator bazy danych (DBA) jest zazwyczaj definiowany jako profesjonalista IT, który zarządza Microsoft SQL Server, bazami danych Oracle, MySQL, IBM DB2 i Postgres, w tym instalowanie oprogramowania relacyjnego bazy danych, zapewniający dostęp użytkowników do baz danych , Zabezpieczenie danych, dostrajanie wydajności bazy danych, odzyskiwanie po awarii i tak dalej.

Administratorzy baz danych mogą pracować jako członek zespołu operacyjnego IT, zespołu wsparcia aplikacji lub części zespołu programistycznego, w zależności od ich firmy. DBA, niezależnie od zespołu, ogólnie łączą się ze wszystkimi innymi zespołami IT, a czasami z biznesem.

Raporty do

  • Sr. SQL Server DBA

SQL SERVER DBA Obowiązki

  • Utwórz nowe instancje Microsoft SQL Server i skonfiguruj je, w tym grupy dostępności Alwayson i klaster awaryjny
  • Ułatwienie burzy mózgów z klientami w celu przeglądu, analizy i oceny systemów i potrzeb biznesowych
  • odpowiedzialne za metody tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania bazy danych, bezpieczeństwo dostępu do bazy danych, projektowanie danych fizycznych oraz administracja przechowywania danych
  • Pomaga w wyborze systemu zarządzania bazą danych i konserwacji wydajności bazy danych
  • uczestniczyć w ciągłym doskonaleniu procesów
  • Pobierz i zainstaluj pakiety serwisowe SQL Server i aktualizacje.
  • Skonfiguruj i utrzymuj kontrole bezpieczeństwa SQL
  • Wykonaj zalecenia dotyczące architektury systemu na najlepsze praktyki Microsoft SQL Server
  • Zarządzaj tworzeniem kopii zapasowej i odzyskiwania bazy danych, a także planowania odzyskiwania po awarii, w koordynacji z menedżerem IT i inżynierem systemu
  • Utwórz, zmień i ulepsz zadania agenta SQL Server i plany konserwacji
  • proaktywnie monitoruj zadania konserwacyjne SQL Server, rozwiązywanie problemów z nieudanymi procesami i jak najszybciej
  • Rozwiązywanie problemów Zastosowanie powolność i słaba wydajność
  • odpowiedzialny za strojenie zapytania T-SQL
  • odpowiedzialny za migracje bazy danych i aktualizacje serwerów
  • Utwórz dokumentację i szkolenie w zakresie rutynowych działań administracyjnych bazy danych, a także pracownicy operacji serwerów pociągów
  • odpowiedzialny za Big Data ETL na SQL Server, a także do tworzenia i modyfikowania raportów usług raportowania SQL Server
  • Zintegruj SQL Server z aplikacjami korporacyjnymi
  • Programowanie T-SQL (Transact-SQL) Wykonaj wszelkie dodatkowe obowiązki, które są ci przydzielone

SQL Server DBA Wymagania i umiejętności

  • Licencjat z informatyki lub powiązana dyscyplina
  • obszerna znajomość narzędzi SQL i SQL Server
  • Doświadczenie w zakresie wydajności, rozwoju i konserwacji bazy danych
  • Dogłębne zrozumienie bezpieczeństwa bazy danych, tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania oraz wymagania dotyczące monitorowania wydajności
  • Znajomość relacyjnego i wymiarowego modelowania danych
  • obszerna wiedza na temat projektowania, wdrażania i konwersji bazy danych
  • Znajomość Skrypt PowerShell i Unix Shell
  • Doświadczenie z SSA, SSIS i SSRS
  • Solidna matematyka i umiejętności statystyczne
  • Wybitne umiejętności pisania i komunikacji werbalnej
  • skrupulatna dbałość o szczegóły
  • Preferowane certyfikaty MCSE/MCSA
  • Dobra wiedza na temat infrastruktury Linux i Windows Server
  • obszerna wiedza na temat technologii bazy danych (MySQL, MS SQL, Postgresql Oracle, MongoDB)
  • Wcześniejsze doświadczenie z usługami w chmurze (AWS, Microsoft Azure)