Architekt oprogramowania Opis stanowiska szablon/krótki

Nasza organizacja szuka doświadczonego architekta oprogramowania. Wnioskodawca musi być w stanie projektować, opracowywać i wdrażać rozwiązania oprogramowania. Powinny być w stanie poradzić sobie z złożonymi problemami biznesowymi i zapewniać rozwiązania technologiczne.

Wnioskodawca może rozwijać się w wysoce konkurencyjnym środowisku i aktywnie uczestniczyć we wzroście. Jest to idealna szansa, jeśli masz solidne doświadczenie architektoniczne i doskonałe umiejętności interpersonalne.

Profil pracy architekta oprogramowania

Architekt oprogramowania jest odpowiedzialny za decyzje projektowe na wysokim szczeblu i opracowywanie standardów technicznych. Może to obejmować narzędzia, standardy kodowania oprogramowania lub platformy. Architekt oprogramowania musi mieć szeroko zakrojoną (i głęboką) wiedzę techniczną, aby dokonywać inteligentnych osądów. Muszą również mieć umiejętności miękkie do zarządzania projektami i ludźmi.

Raporty do

  • Lead technologiczny
  • Dyrektor Techniczny

Obowiązki architekta oprogramowania

  • Zrozumieć zapotrzebowanie na oprogramowanie i architekturę oprogramowania projektowego
  • Współpracuj z wieloma zainteresowanymi stronami, aby zapewnić sprawne wykonanie procesu, który obejmuje projekt, rozwój i wdrażanie różnych rozwiązań oprogramowania
  • Zorganizuj spotkania klientów, aby lepiej zrozumieć cele ich firmy i zapewnić rozwiązania w celu osiągnięcia tych celów.
  • Opracuj strategię poprawy obecnego oprogramowania
  • Podejmij kluczowe decyzje dotyczące projektowania oprogramowania na wysokim poziomie, a także inne czynniki, takie jak określenie najlepszej technologii tworzenia oprogramowania
  • Nadzoruj zespół programistów oprogramowania i przydzielić zadania odpowiednim osobom
  • Ustanowienie standardów technicznych w celu zaspokojenia potrzeb klienta
  • Szkolenie programistów w zakresie technologii lub narzędzi do wykorzystania w opracowywaniu aplikacji lub oprogramowania
  • Pomagaj we wdrażaniu oprogramowania i przekazać projekt zespołowi wsparcia

Wymagania i umiejętności architekta oprogramowania

  • stopień magistra lub wyższy w informatyce, inżynierii lub powiązanym temacie
  • Wykazane doświadczenie jako architekt oprogramowania
  • Wcześniejsze doświadczenie w tworzeniu oprogramowania i kodowaniu w różnych językach (C#, Net, Java itp.)
  • Dokładne zrozumienie projektowania oprogramowania i aplikacji i architektury
  • obszerne zrozumienie UML i innych technik modelowania
  • Znajomość projektowania HTML/CSS, JavaScript i UI/UX
  • Znajomość koncepcji zapewniania jakości oprogramowania
  • Podejście techniczne z bystrym okiem do szczegółów
  • Doskonałe umiejętności organizacyjne i przywódcze
  • Doskonałe umiejętności komunikacyjne i prezentacyjne