Senior DevOps Engineer Opis stanowiska Szablon/krótki

Poszukujemy starszego inżyniera DevOps, który będzie współpracował z programistami aplikacji w celu automatyzacji i przyspieszenia testowania, uwalniania i wdrażania aplikacji w środowisku wykonawczym w odpowiednim i niezawodnym sposób. Starszy inżynier DevOps powinien mieć doświadczenie w rozwoju, operacjach i wdrożeniach pełnych stosów.

Będą również mieli wiedzę specjalistyczną w zakresie scenariuszy instalacji, konfiguracji i udostępniania w języku wysokiego szczebla, takiego jak Ruby, Python, Java, C#itp. Zapewnią rozwiązania ciągłego dostarczania w środowisku chmurowym i będą zaznajomione z główną gamą narzędzi narzędzi wymagane do obsługi różnych dostawców chmur.

Senior DevOps Engineer Profil pracy

Starszy inżynier DevOps podchodzi do każdego problemu holistycznie, próbując zrozumieć, w jaki sposób ta zmiana może zostać wdrożona w wielkości przedsiębiorstwa, a nie tylko raz rozwiązać problem. Ta umiejętność jest mniej techniczna i bardziej zainteresowana analizą i rozwiązywaniem problemów.

Raporty do

  • Dyrektor Techniczny

Odpowiedzialność inżyniera starszych DevOps

  • Skonsultuj się z zarządzaniem w zakresie potrzeb operacyjnych rozwiązań oprogramowania
  • Dziel się wiedzą na temat alternatywnych systemów informacyjnych, ryzyka i efektów operacyjnych
  • Przewodnicy młodszych inżynierów oprogramowania, którzy zdobywają wiedzę specjalistyczną i przyjmują obowiązki DevOps
  • Nadzoruj instalację i konfiguracja rozwiązania
  • Współpracuj z programistami w zakresie wymagań oprogramowania i analizuj wyniki etapu testu
  • Projektowanie automatycznych wdrożeń modułów i opracowywanie symulatorów interfejsu
  • Zakończ aktualizację kodu i skryptów, a także rozwiązywanie problemów z wdrażaniem produktu
  • Nadzoruj normalne procesy konserwacji i wykonaj testy diagnostyczne
  • Nagraj procedury i śledzenie wskaźników wydajności
  • Przestrzegaj administracji sieci i najlepszych praktyk bezpieczeństwa cybernetycznego

Wymagania i umiejętności inżyniera seniorów DevOps

  • Licencjat z informatyki, analizy systemów lub powiązana dziedzina studiów lub porównywalne doświadczenie
  • Pięć lat lub więcej wiedzy specjalistycznej w zakresie co najmniej dwóch dziedzin IT, takich jak architektura techniczna, opracowanie aplikacji lub operacje
  • Praktyczne zrozumienie technologii centrum danych przedsiębiorstw, takich jak systemy pamięci, przełączanie sieci i architektura bezpieczeństwa w wirtualizowanym centrum danych
  • Wcześniejsze doświadczenie jako lider zespołu jest niezbędne
  • Zrozumienie pomysłów i metod ponownej inżynierii procesów biznesowych
  • Dogłębna wiedza o podejściach do tworzenia aplikacji
  • wykwalifikowane skutecznie oceniające sytuacje i wykonywanie rozsądnego osądu
  • Doświadczenie w zarządzaniu infrastrukturą w chmurze i technologii automatyzacji, a także znajomość kompleksowego zakresu rozwiązań infrastrukturalnych AWS (EBS, S3, EC2, Elastic IP, Route 53, VPC) (Chef, Puppet)
  • Zdolności do monitorowania i automatyzacji (Shell, Python, Ruby)
  • Utrwanie technologii ciągłej integracji, takich jak Jenkins, Hudson itp.
  • Wcześniejsze doświadczenie optymalizację aplikacji pod kątem maksymalnej wydajności zarówno w samodzielnych, jak i rozproszonych systemach
  • Udowodnione osiągnięcia w zakresie utrzymywania infrastruktury i zapewnienia stabilności przy jednoczesnym wprowadzeniu nowych funkcji
  • Możliwość skutecznego wyrażania opcji projektowania i wdrażania
  • Możliwość pracy z szeroką gamą technologii i narzędzi open source
  • Zdolność do regularnego, przyrostowego testowania kodu i wdrażania
  • Bądź dobrze zorientowany w narzędziach automatyzacji
  • Zdolność do współpracy, komunikowania się otwarcie i osiągnięcia poza granicami funkcjonalnymi
  • Preferowane jest wcześniejsze doświadczenie w badaniach lub środowisku akademickim