Selenium Automation Tester Opis stanowiska Szablon/krótki

Jako tester automatyzacji selenu będziesz odpowiedzialny za projektowanie i opracowywanie ram automatyzacji testów i przypadków testowych w celu testowania aplikacji internetowych za pomocą selenu. Ponadto będziesz odpowiedzialny za rozwiązywanie problemów i debugowanie istniejącego kodu automatyzacji w celu poprawy jego wydajności. Ponadto będziesz musiał ściśle współpracować z zespołem programistów, aby upewnić się, że wszystkie funkcje są odpowiednio testowane przed wydaniem.

Aby odnieść sukces w tej roli, powinieneś mieć wcześniejsze doświadczenie w pracy z Selenium i Javą. Ponadto powinieneś również zapoznać się z różnymi narzędziami testowymi i technikami. Co więcej, powinieneś być w stanie pracować niezależnie, a także w zespole.

Profil zadania testera automatyzacji selenu

Tester automatyzacji selenu jest odpowiedzialny za automatyzację procesu testowania za pomocą narzędzia selenium. Opracowuje i wdraża plany testowe i przypadki testowe na podstawie wymagań, a następnie projektuje, tworzy i utrzymuje skrypty automatyzacji. Tester monitoruje również wykonywanie skryptów i rozwiąż problemy, które pojawiają się podczas procesu. Ponadto on/ona zapewnia również dokumentację i raporty o wynikach testu.

Raporty do

  • Menedżer ds. Automatyzacji QA

Obowiązki testera automatyzacji selenu

  • Opracowywanie i wdrażanie planów testowych i przypadków testowych
  • Projektowanie, tworzenie i utrzymanie skryptów automatyzacji
  • Monitorowanie wykonywania skryptów
  • Rozwiązywanie problemów, które pojawiają się podczas procesu
  • Zapewnienie dokumentacji i raportów o wynikach testu

Wymagania i umiejętności testera automatyzacji selenu

  • Licencjat z informatyki lub powiązanej dziedziny
  • 1-3 lata doświadczenia w testowaniu oprogramowania, z doświadczeniem w selen
  • Doświadczenie w opracowywaniu i wdrażaniu planów testowych oraz przypadkach testowych
  • Doświadczenie w projektowaniu, tworzeniu i utrzymywaniu skryptów automatyzacji
  • Silne umiejętności analityczne i rozwiązywania problemów