Szablon/streszczenie opisu stanowiska analityka procesu

Do naszego zespołu poszukujemy wybitnego analityka procesowego. Spotkasz się z klientami, aby zidentyfikować i omówić krytyczne obszary biznesowe i procedury, które wymagają poprawy. Następnie do obowiązków należy przegląd istniejących procesów, przeprowadzanie wywiadów z personelem, pozyskiwanie danych i opracowywanie nowych strategii biznesowych zgodnie z oczekiwaniami klienta.

Profil stanowiska analityka procesów

Analitycy procesów biznesowych mają szereg obowiązków we współczesnych organizacjach nastawionych na zysk. Mimo to ich głównym celem jest ocena wymagań biznesowych i przedstawianie opartych na dowodach sugestii wspierających zmiany w procesach. Współpracują także między decydentami korporacyjnymi, zespołami zarządzającymi i specjalistami IT w celu monitorowania wydajności firmy, mapowania procesów i odkrywania wewnętrznych nieefektywności.

Raporty do

  • Lider Biznesu
  • Apartament C

Obowiązki analityka procesu

  • Upewnij się, że dokumentacja pomocnicza została opracowana, dostarczona i przesłana na czas
  • Identyfikuj i oceniaj wymagania biznesowe, zbieraj wymagania oraz ustalaj zakres i cele
  • Analizuj, testuj i oceniaj surowce, produkty pośrednie i wyroby gotowe
  • Zbieraj dane, przeprowadzaj analizę przyczyn źródłowych i analizuj trendy wydajności, aby zaprojektować odpowiednie dostosowania procesu
  • Szybko ucz się, wykorzystuj i wspieraj szeroką gamę produktów finansowych, oprogramowania i systemów
  • Przeprowadź analizę luk z liderami, aby zidentyfikować obszary wymagające poprawy i działania
  • Identyfikacja luk szkoleniowych i oferowanie możliwości szkoleniowych w razie potrzeby, w tym doradztwo w zakresie realizacji transakcji SAP
  • Przestrzegaj zasad, które zwiększają efektywność operacyjną poprzez lepszą komunikację z kluczowymi składnikami procesów, takimi jak IT, sprzedaż i usługi
  • Współpracuj z zespołami projektowymi IT w celu przeglądu projektów rozwiązań, aby upewnić się, że spełniają one cele, są skalowalne i są wysokiej jakości
  • Zarządzanie i przeprowadzanie testów akceptacji użytkowników, danych i przypadków, a także odkrywanie odpowiednich wskaźników wydajności
  • Przeprowadzanie ocen efektów i analiz ROI w przypadku aktualizacji systemu

Wymagania i umiejętności analityka procesowego

  • Tytuł licencjata lub magistra w dziedzinie informatyki, matematyki biznesowej, systemów informacji zarządczej, inżynierii przemysłowej lub porównywalne doświadczenie
  • Praktyczna znajomość oprogramowania do modelowania, analizy i symulacji procesów (np. schematów blokowych, wykresów spaghetti, notacji modelowania procesów biznesowych, technik analizy i przeglądu programów itp.)
  • Umiejętność opracowywania i budowania diagramów modelowania w celu uchwycenia, zobrazowania i wyjaśnienia wyzwań i rozwiązań biznesowych (np. diagramy relacji, diagramy przepływu pracy, diagramy sekwencji, diagramy drzew decyzyjnych)
  • Myślenie analityczne: umiejętność rozwiązywania problemów i rozumowania dedukcyjnego
  • Możliwość wykrywania trendów i wzorców w niepowiązanych regionach
  • Znajomość produktów inwestycyjnych i handlu instrumentami finansowymi
  • Umiejętność radzenia sobie w relacjach