Power BI Opis stanowiska szablon/krótki

Poszukujemy programisty Power BI do budowy i utrzymywania rozwiązań BI i Analytics, które przekształcają dane w wiedzę.

Chcemy cię poznać, jeśli masz również umiejętności zrozumienia biznesowego i rozwiązywania problemów. Powinieneś mieć doświadczenie w analizie danych i analiz biznesowych, które należy wziąć pod uwagę. Najlepiej byłoby, gdybyś był analityczny i dobry komunikator.

Power BI Profil pracy

Deweloper Power BI to ktoś dobrze zorientowany w technologii Power BI. Deweloper Power BI jest odpowiedzialny za tworzenie i zarządzanie narzędziami BI i ma dokładne zrozumienie systemu BI.

Główną odpowiedzialnością dla programisty Power BI jest przekształcenie surowych danych w odpowiednie spostrzeżenia poprzez interaktywne i proste do zrozumienia pulpity nawigacyjne i raporty. Ze względu na swoje role i obowiązki strategiczne, wykonawcze i zarządzania, programista Power BI ma kluczowe znaczenie dla firmy.

Raporty do

  • Senior Power BI Developer

Obowiązki energetyczne

  • Rozpoznaj wymagania biznesowe w kontekście BI i tworzyć modele danych, aby przekształcić surowe dane w odpowiednie spostrzeżenia
  • Korzystając z Power BI, twórz pulpity nawigacyjne i interaktywne raporty wizualne
  • Zdefiniuj kluczowe wskaźniki wydajności (KPI) za pomocą określonych celów i regularnie śledź je
  • Przeanalizuj dane i wyświetl je w raportach, aby pomóc w podejmowaniu decyzji
  • Konwertuj potrzeby biznesowe na specyfikacje techniczne i ustal harmonogram do wykonywania pracy
  • Utwórz, testuj i wdrażaj scenariusze Power BI, a także wykonaj wydajną głęboką analizę
  • Użyj Power BI do uruchamiania zapytań i funkcji DAX
  • Utwórz wykresy i dokumentację danych z wyjaśnieniami algorytmów, parametrów, modeli i relacji
  • Skonstruuj hurtarkę danych
  • Użyj zapytań SQL, aby uzyskać najlepsze wyniki
  • Dokonaj dostosowań technologicznych obecnych systemów BI, aby poprawić ich wydajność
  • Aby lepiej zrozumieć dane, użyj filtrów i wizualizacji
  • Przeanalizuj obecne procedury ETL w celu zdefiniowania i tworzenia nowych systemów

Wymagania i umiejętności energetyczne BI

  • Tło z narzędziami i systemami BI, takimi jak Power BI, Tableau i SAP
  • Wcześniejsze doświadczenie w zadaniach związanych z danymi
  • Zrozumienie stosu Microsoft BI
  • Opanowanie analizy danych
  • Powinien być biegły w tworzeniu oprogramowania
  • Zapoznaj się z MS SQL Server BI Stack Tools and Technologies, taki jak SSRS i TSQL, Power Query, MDX, Powerbi i Dax
  • Myślenie analityczne w celu przekształcenia danych w odpowiednie raporty i grafikę
  • zdolne do włączenia bezpieczeństwa danych na poziomie wiersza
  • Znajomość modeli warstw bezpieczeństwa zastosowania BI aplikacji
  • Możliwość uruchamiania zapytań DAX na pulpicie Power BI
  • Biegły w wykonywaniu obliczeń na poziomie zaawansowanym na zestawie danych
  • Wymagane są doskonałe umiejętności komunikacyjne do skutecznego komunikowania się z klientami i zespołami wewnętrznymi