Testowanie penetracji Opis stanowiska Opis stanowiska szablon/krótki

Szukamy wykwalifikowanego specjalisty ds. Testów penetracji, który dołączy do naszego zespołu IT! Jako nasz tester penetracji będziesz odpowiedzialny za przeprowadzanie regularnych audytów i kontroli w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszych systemów sieciowych i komputerowych. Będziesz potrzebny do regularnych godzin pracy, konfigurowania systemów informatycznych oraz budowy i tworzenia nowych strategii w celu rozwiązania istniejących luk.

Idealny kandydat będzie miał wcześniejszą wiedzę specjalistyczną w obszarze IT i wcześniejszym doświadczeniu jako tester penetracji. Możesz również zostać poproszony o pomoc innym pracownikom IT w obowiązkach i dostarczenie informacji odpowiednim menedżerom.

Profit pracy ekspertów w testowaniu penetracji

Ekspert ds. Testów penetracyjnych przeprowadza autoryzowane testy systemów komputerowych w celu odkrycia wad bezpieczeństwa, które przestępcy mogą wykorzystać. Ekspert ds. Testów penetracyjnych może specjalizować się w manipulowaniu określonym rodzajem systemu, takiego jak:

  • Sieci i infrastruktury
  • Systemy operacyjne, takie jak Windows, Linux i Mac
  • Systemy komputerowe, które są osadzone
  • aplikacje mobilne/internetowe
  • Systemy sterowania SCADA (kontrola nadzorcza i pozyskiwanie danych)
  • Internet rzeczy (IoT)

Oprócz wykrywania problemów, można również udzielać porad na temat zmniejszenia ryzyka.

Raporty do

  • Dyrektor Techniczny

Testowanie penetracji obowiązki ekspertów

  • Współpracuj z klientami w celu zidentyfikowania ich potrzeb testowych
  • Opracuj i wdrażaj metody penetracji, skrypty i testy
  • Przeprowadź zdalne testowanie sieci klienta lub testowanie jego infrastruktury w celu odkrycia wad bezpieczeństwa
  • Symulować naruszenia bezpieczeństwa, aby ocenić ogólne bezpieczeństwo systemu
  • Utwórz raporty i sugestie oparte na twoich ustaleniach, w tym znalezione wady bezpieczeństwa i ryzyko
  • Porady dotyczące podejść do zabrania się lub zmniejszenia zagrożeń bezpieczeństwa dla systemów
  • Poinformuj zarządzanie i inne odpowiednie strony o twoich ustaleniach, ryzyka i wnioskach
  • Pomyśl o tym, jak atak może wpłynąć na biznes i jej użytkowników
  • Zrozum, w jaki sposób odkryte wady mogą mieć wpływ na firmę lub funkcję biznesową, jeśli nie są one rozwiązane

Testowanie penetracji Wymagania eksperckie i umiejętności

  • Licencjat z informatyki lub powiązana dyscyplina
  • Dokładne zrozumienie systemów komputerowych i sposobu pracy
  • Silne umiejętności komunikacji ustnej i pisemnej w celu przekazania swoich technik zarówno technicznym, jak i nietechnicznym odbiorcom
  • dbałość o szczegóły, w tym możliwość opracowywania i przeprowadzania testów, jednocześnie pamiętając o potrzebach klientów
  • zdolność do myślenia strategicznego i twórczego w celu naruszenia systemów bezpieczeństwa
  • Doskonałe zarządzanie czasem i zdolności organizacyjne do spełnienia terminów klientów
  • Integralność etyczna, której należy zaufać wrażliwymi informacjami
  • zdolność do myślenia bocznie i „poza pudełkiem”
  • Umiejętności współpracy, w tym umiejętność zachęcania kolegów i dzielenia się podejść, a także silne umiejętności analityczne i rozwiązywania problemów oraz determinacja do korzystania z różnych strategii, aby wykonać zadanie
  • Zdolności biznesowe do zrozumienia konsekwencji wszelkich odkrytych wad
  • Zaangażowanie w aktualizację bazy wiedzy technicznej