Menedżer sieci Opis stanowiska szablon/krótki

Zatrudniamy menedżera sieci do instalowania i utrzymywania sieci komputerowych naszej firmy oraz szkolenia pracowników w celu udzielenia pomocy technicznej pierwszorzędnej.

Ponieważ większość organizacji staje się bardziej zależna od technologii, Twoja funkcja będzie coraz bardziej kluczowa dla płynnego działania firmy. Będziesz częścią zespołu IT, który obejmuje menedżerów projektów, inżynierów sieci i pracowników wsparcia. Jeśli wystąpią problemy z systemem, masz obowiązek mieć plan odzyskiwania, aby zminimalizować wszelkie zakłócenia dla firmy.

Profil pracy menedżera sieci

Menedżerowie sieci nadzorują personel sieciowy i pomagają wszystkim systemom i podsystemom sieciowym. Planują, opracowują i utrzymują infrastrukturę sieciową, która obejmuje komponenty takie jak przełączniki i routery oraz instalacja dodatkowych serwerów.

Angażują się w planowanie strategiczne średnich i długoterminowych harmonogramów opartych na celach korporacyjnych, aby utrzymać nowe postępy. Zarządzają zaporami ogniowymi i wewnętrznymi bezpieczeństwem sieci, obecnymi systemami antyspamowymi i antywirusowymi oraz wdrożeniem nowych reguł antyspamowych.

Raporty do

  • CTO

Obowiązki menedżera sieci

  • Zachęcaj do projektów, które obniżają całkowite koszty medyczne i zwiększają jakość opieki
  • Utwórz i wdrażaj standardy, procedury i procedury NOC
  • Przygotuj się w rozwiązywaniu problemów z usługami na wysokim poziomie i wyrafinowanym dostawcą
  • Opracuj i wdrażaj strategie zarządzania siecią dostawców i umowy dla firmy
  • Wspomagaj walidację, wdrażanie, wdrażanie, optymalizacja i działanie węzłów
  • Utwórz rozwiązania o wartości dodanej, które zaspokajają wymagania firm klientów i dzielą się znaczącymi uwagami z innymi
  • Przyciągnij, pozyskiwanie i zatrudniaj elitarnych ludzi, a także rozwijaj, mentor, trenuj i zatrzymaj
  • Współpracuj z dostawcami w celu negocjowania dodatkowych funkcji i ceny serwisowej
  • Zapewnij właściwe wdrożenie i zarządzanie za pośrednictwem partnerów Matrix
  • Odpowiedzialny za rozwiązania serwisowe innych firm i dostarczanie kosztów
  • Reprezentuj organizację na spotkaniach i konferencjach zewnętrznych dostawców
  • Współpracuj z partnerami biznesowymi w celu zbudowania obwodu i planu bezpieczeństwa
  • Zarządzaj sensownymi połączeniami dostawcy i jest odpowiedzialny za kluczowy kontakt z dostawcami i personelem biznesowym
  • Opracuj sugestie na podstawie monitorowania danych, analizy narzędzi i kryminalistyki
  • Współpracuj z przedstawicielami prasy i mediów w zakresie polityki medycznej, procedur i powiązanych tematów zgodnie z zaleceniami
  • Rozpoznanie, tworzenie, śledzenie, monitorowanie i raport na temat krytycznych miar wydajności programu, takich jak wykorzystanie, kodowanie i wydajność gwiazd

Wymagania i umiejętności menedżera sieci

  • Licencjat lub tytuł magistra w dziedzinie informatyki, inżynierii lub powiązanego tematu
  • Dokładne zrozumienie wszystkich sieci, szczególnie tych wykorzystywanych przez organizację
  • Znajomość protokołów VPN, Cloud, Linux i routingu
  • Pracująca znajomość oprogramowania i systemów SIP, IPSEC, DCHP i RFP/RFI
  • Umiejętności interpersonalne i doświadczenie prezentacyjne
  • Sprawdzone umiejętności rozwiązywania problemów i zarządzania projektami
  • Zdolności negocjacyjne
  • Umiejętności pracy zespołowej
  • Zrozumienie biznesowe
  • Budżetowanie i doświadczenie w planowaniu finansowym