Opis stanowiska programisty mobilnego Szablon/krótki

Szukamy doświadczonego mobilnego programisty, który dołączy do naszego zespołu inżynieryjnego. Będziesz współpracować z naszymi inżynierami w celu tworzenia i utrzymywania wysokiej jakości aplikacji mobilnych.

Chcemy cię poznać, jeśli pasjonujesz się platformami mobilnymi i przekształcasz kod w aplikacje przyjazne dla użytkownika. Jako deweloper mobilny będziesz pracować w szybkim środowisku z wewnętrznymi zespołami, aby tworzyć praktyczne aplikacje mobilne.

Profil pracy programisty mobilnej

Deweloperzy mobilni muszą działać w wiodącym interfejsie smartfonów i dostawcom systemów operacyjnych, zwłaszcza Apple, Android i Microsoft. Deweloperzy mobilni często zatrudniają języki programowania, takie jak Python, PHP, Java i C#, aby tworzyć funkcjonalność urządzeń smartfonów lub poprawić, co urządzenia mobilne mogą osiągnąć dla konsumentów.

Pozycja mobilnego programisty ewoluowała od tradycyjnego programisty lub programisty pod różnym względem. Wiele z tych samych narzędzi jest używanych przez mobilnych programistów - często piszą w dowolnym lub wszystkich powyższych programach i nie tylko - ale modyfikują również swoją pracę na unikalnym interfejsie iOS lub Android (lub Windows), na którym działają smartfony.

Raporty do

  • CTO
  • Front-end programista oprogramowania
  • Inżynier oprogramowania zaplecza

Obowiązki mobilne programistów

  • Użyj czystego i szybkiego kodowania, aby tworzyć w pełni funkcjonujące i wysokiej jakości aplikacje mobilne
  • Pomoc w tworzonych aplikacjach przez cały okres życia, w tym koncepcja, projektowanie, testowanie, uwalnianie i konserwacja
  • Przeprowadź badania i udzielaj zaleceń dotyczących nowych produktów, technik i zastosowań
  • Upewnij się, że zarówno nowe, jak i stare aplikacje przestrzegają wszystkich wymagań jakościowych
  • Współpracuj z zespołami programistów, aby zaplanować nowe funkcje produktów mobilnych
  • Rozwiązywanie problemów i debugowanie aplikacji w celu poprawy ich wydajności
  • Utwórz testy interfejsu jednostki i użytkownika, aby wykryć błędy
  • Zbierz unikalne wymagania/problemy użytkowników końcowych i polecam im odpowiednie rozwiązania
  • Nadążaj za obecnym rozwojem branżowym i technologicznym, regularnie aktualizując aplikacje

Wymagania i umiejętności programistów mobilnych

  • Portfolio aplikacji, które zostały uruchomione w App Store lub Android Market
  • Dogłębne zrozumienie co najmniej jednego języka programowania, takiego jak Swift lub Java
  • Zrozumienie koncepcji projektowania OOP
  • Pracująca znajomość bibliotek i interfejsów API innych firm
  • Silne zdolności analityczne i pozytywny sposób myślenia o rozwiązywaniu problemów
  • Możliwość dobrej pracy w ustawieniu grupowym
  • Doskonałe umiejętności komunikacji ustnej i pisemnej
  • Zdolność do zrozumienia i przestrzegania planów technicznych