Marketing stażysta Opis stanowiska szablon/krótki

Jako stażysta marketingowy będziesz odpowiedzialny za przeprowadzanie badań nad potencjalnymi i obecnymi klientami, a także pomoże w tworzeniu treści dla zespołu marketingowego. Obejmuje to tworzenie postów w mediach społecznościowych, pisanie artykułów na blogu i pomoc w innych zadaniach w razie potrzeby. Stażysta marketingowy powinien być silnym pisarzem o doskonałych umiejętnościach badawczych. Powinny również zapoznać się z platformami mediów społecznościowych i zainteresować się marketingiem.

Profil pracy stażystów marketingowych

Stażysta marketingowy to podstawowa pozycja pracy w branży marketingowej. Stażysta marketingowy jest odpowiedzialny za pomoc zespołowi marketingowi w różnych zadaniach, takich jak badania rynku, tworzenie materiałów marketingowych, organizowanie wydarzeń promocyjnych i zarządzanie kontami w mediach społecznościowych. Intern marketingowy zazwyczaj ściśle współpracuje z kierownikiem marketingu lub koordynatorem.

Staże marketingowe są zwykle ukończone w miesiącach letnich, ale można je również ukończyć w ciągu roku szkolnego.

Raporty do

  • Menadżer marketingu

Obowiązki stażystów marketingowych

  • Pomoc w badaniach rynkowych
  • Pomóż w tworzeniu materiałów marketingowych
  • Organizuj wydarzenia promocyjne
  • Zarządzaj kontami w mediach społecznościowych

Wymagania i umiejętności stażystów marketingowych

  • Silne umiejętności pisania i badań
  • Silne umiejętności komunikacji pisemnej i werbalnej
  • Doskonałe umiejętności analityczne
  • Znajomość platform mediów społecznościowych
  • Zainteresowanie marketingiem
  • Zdolność do samodzielnej pracy i podejmowania inicjatywy
  • Doskonałe umiejętności organizacyjne