Inżynier marketingowy Opis stanowiska szablon/krótki

Poszukujemy wykwalifikowanego inżyniera marketingu, który dołączy do naszego zespołu. Rola ta polega na ścisłym współpracy z zespołami marketingowymi i inżynierskimi w celu opracowania skutecznych strategii marketingowych, które podkreślają techniczne mocne strony naszych produktów. Idealny kandydat będzie dobrze rozumieć koncepcje inżynieryjne i będzie mógł je przekazać w kontekście marketingowym, zwiększając urok naszej marki wobec technicznie doświadczonej publiczności.

Profil pracy inżyniera marketingu

Inżynier marketingowy łączy lukę między marketingiem a inżynierią, koncentrując się na tworzeniu technicznych strategii marketingowych, które są zgodne z zasadami inżynierii. Odgrywają kluczową rolę w opracowywaniu i wdrażaniu planów marketingowych, które rezonują z odbiorcami technicznymi, zapewniając, że produkty są prezentowane dokładnie i atrakcyjnie.

Inżynier marketingowy zgłosi się bezpośrednio do szefa marketingu, z kropkowaną linią dla kierownika inżynierii ds. Wytyków technicznych i wyrównania.

Obowiązki inżyniera marketingu

  • Współpracuj z zespołami programistów produktów, aby zrozumieć specyfikacje techniczne i unikalne punkty sprzedaży produktów.
  • Opracuj materiały marketingowe, które dokładnie przekazują techniczne aspekty produktów do grupy docelowej.
  • Współpracuj z zespołem marketingowym, aby tworzyć kampanie, które skutecznie docierają do klientów technicznych.
  • Przeanalizuj trendy rynkowe i informacje zwrotne od klientów, aby rekomendować korekty strategii marketingowych.
  • Przeprowadź analizę konkurencji w celu zidentyfikowania luk i możliwości na rynku.
  • Trenuj i wspieraj zespoły sprzedaży i marketingu w zakresie technicznych aspektów produktów.
  • Weź udział w uruchomieniu produktów i wydarzeniach promocyjnych, zapewniając w razie potrzeby techniczne spostrzeżenia.

Wymagania i umiejętności inżyniera marketingu

  • Licencjat z inżynierii, marketingu lub powiązanej dziedziny.
  • Sprawdzone doświadczenie w technicznej roli marketingowej, najlepiej w podobnej branży.
  • Silne zrozumienie zasad inżynieryjnych i umiejętność przekazywania ich nietechnicznej publiczności.
  • Doskonałe umiejętności analityczne i rozwiązywania problemów.
  • Doświadczenie w analizie rynku i rozwoju kampanii.
  • Biegły w cyfrowych narzędziach marketingowych i platformach analitycznych.
  • Wybitne umiejętności komunikacyjne i interpersonalne.