Kafka Engineer Opis stanowiska szablon/krótki

Jako inżynier Kafka będziesz odpowiedzialny za budowanie, poprawę i skalowanie naszej platformy danych przesyłania strumieniowego. Ta rola wymaga połączenia silnych umiejętności technicznych, głębokiego zrozumienia systemów rozproszonych, a także doskonałych zdolności komunikacyjnych.

Kafka Inżynier Profil pracy

Kafka Engineer jest inżynierem dużych zbiorów danych, który specjalizuje się w opracowywaniu i zarządzaniu rurociągami danych opartymi na Kafka. Kafka to rozproszona platforma przesyłania strumieniowego, której można wykorzystać do tworzenia rurociągów danych w czasie rzeczywistym i aplikacji przesyłania strumieniowego. Jako inżynier Kafka będziesz odpowiedzialny za opracowywanie i zarządzanie potokami danych opartymi na Kafka. Będziesz także zobowiązany do współpracy z innymi technologiami Big Data, takimi jak Hadoop, Spark i Storm.

Raporty do

  • Kierownik inżynierii danych

Obowiązki inżyniera Kafka

  • Projektuj, opracowuj i zarządzaj potokami danych opartymi na Kafka
  • Współpracuj z innymi technologiami Big Data, takimi jak Hadoop, Spark i Storm
  • Monitoruj i optymalizuj klastry Kafka
  • Rozwiązywanie problemów związanych z kafką
  • Obsługuj zapytania i wsparcie klientów

Wymagania i umiejętności inżyniera Kafka

  • B.Tech/be/M.Tech w dziedzinie informatyki lub powiązanej dziedzinie
  • Ponad 3 -letnie doświadczenie w dużych zbiorach danych lub pokrewnej dziedzinie
  • Silna znajomość Kafki i innych technologii Big Data
  • Dobre umiejętności programowania w Javie lub Python
  • Dobre zrozumienie systemów rozproszonych
  • Dobra komunikacja i umiejętności interpersonalne