Szablon/krótki opis programisty programu gier

Zatrudniamy zmotywowanego programisty do dołączenia do naszego zespołu projektowego. Będziesz tworzyć koncepcje gier w zespole projektowym, budować gry za pomocą odpowiednich języków programowania i utrzymując kod.

Aby odnieść sukces jako programista do gry, musisz mieć znaczące zrozumienie języków programowania oraz ich aplikacji i wcześniejszych doświadczeń w porównywalnej pojemności. Wyjątkowym programistą gry będzie ktoś, kogo umiejętności przekłada się na doświadczenia związane z trendami fanów.

Profil pracy programisty gier

Zadaniem programisty gry jest projektowanie oprogramowania używanego do generowania gier wideo. Obejmuje to zebranie platform i silników, które zasilają gry i tworzenie kodu dla oprogramowania na zamówienie, aby zaspokoić szczególne potrzeby gier.

Podczas procesu rurociągu gier programistów gier ściśle współpracują z projektantami gier i programistami, aby zbudować silnik gry i zapewnić płynne produkcję. Ponieważ duża część ich pracy jest rozwiązywanie problemów, muszą być dobrze zorientowani w oprogramowaniu do gier, aby pomóc w ożywieniu gry.

Opracowanie prototypów, które będą służyć jako dowód koncepcji, jest ważnym wczesnym etapem w rurociągu produkcyjnym. Programiści lepiej zrozumieją ograniczenia gry i sposób wyeliminowania problemów podczas procesu rozwoju.

Raporty do

  • Dyrektor Techniczny
  • Projektowanie
  • Programiści

Obowiązki programisty gier

  • Współpracuj z projektantami gier i programistami w celu ustalenia zasobów technologicznych
  • Zbadaj i zbuduj pakiet narzędzi i systemów do obsługi gry
  • Upewnij się, że projekt gry jest całkowicie zrealizowany i funkcjonuje do pełnego potencjału
  • Opracuj procesy i dokumentację produkcyjną
  • Pracuj do napiętych terminów i pozostanie w ramach budżetu
  • Utwórz prototypy na początku procesu produkcyjnego
  • Przeprowadź testy zapewnienia jakości i odpowiedz na komentarze klientów
  • Współpracuj z różnymi działami w celu rozwiązania trudności technicznych, rozwiązania problemów i opracowania rozwiązań w ramach procesu rurociągu produkcyjnego
  • Zajmuj się potrzebami technologicznymi wszystkich działów
  • Współpracuj w grupach, aby osiągnąć wspólne cele
  • Zapewnij ciągłą pomoc techniczną po wydaniu gry, a także praca nad ulepszeniami gier

Wymagania i umiejętności programistów gier

  • Szkolenie informatyczne lub programowe
  • Zrozumienie oprogramowania animacji 2D i 3D
  • Zrozumienie metody rurociągu do produkcji gry
  • Miłość do gier wideo i wrażenia z gier
  • Umiejętności interpersonalne są wymagane do pracy z zespołami kreatywnymi i produkcyjnymi.
  • Zdolność do pracy samotnie i jako część zespołu
  • analityczna ramka myślenia
  • Zdolne pozostać na dobrej drodze i spełniać terminy
  • Skuteczne umiejętności komunikacji
  • kreatywne umiejętności rozwiązywania problemów
  • Dogłębne zrozumienie ulepszeń technologicznych i oprogramowania w branży gier
  • Zrozumienie gatunków i trendów