ETL Opis stanowiska programistów Szablon/krótki

Szukamy doświadczonego programisty ETL do zaprojektowania i wdrażania środowiska magazynowania danych dla naszej organizacji. Twoje obowiązki będą obejmować współpracę z zespołem zarządzania danymi, ocena potrzeb przechowywania organizacji, opracowanie hurtowni danych, wyodrębnienie danych z serwerów korporacyjnych, zaludnianie nowego magazynu i testowanie go po zakończeniu.

Aby kwitnąć jako programista ETL, musisz być dobrze zorientowany w językach kodowania i projektowaniu magazynowym i być w stanie odpowiednio wyrazić swoje pomysły. Wreszcie, deweloper ETL najwyższego poziomu może zbudować wysoce wydajne i dostosowane środowisko magazynowe, które spełnia wymagania dotyczące przechowywania danych firmy.

Profil pracy programisty ETL

Deweloper ETL jest profesjonalistą IT, który tworzy systemy przechowywania danych dla firm i pracuje nad wypełnieniem takich systemów danymi, które należy przechowywać.

ETL to akronim, który oznacza „wyodrębnienie, transformację, ładowanie” i odnosi się do importowania danych biznesowych do środowiska hurtowni danych, testowania go pod kątem wydajności i debugowania go przed jego uruchomieniem. Deweloperzy ETL muszą być profesjonalistami, aby uzyskać duży obraz sytuacji danych firmy, aby zapewnić kompletne rozwiązania do przechowywania danych.

Raporty do

  • CTO

Obowiązki programisty ETL

  • Określ wymagania dotyczące przechowywania danych
  • Utwórz magazyn danych dla wewnętrznych działów organizacji wykorzystujących różne pomysły na magazynowanie danych
  • Opracuj i ulepszaj rozwiązania danych, które pozwalają na płynny rozkład danych i odpowiadają za gromadzenie, przetwarzanie, utrzymywanie i analizowanie ogromnych ilości danych
  • Kieruj projektem modelu danych logicznych, a także implementacji fizycznej struktury bazy danych, a także budowy i implementacji magazynów danych operacyjnych i Marts danych
  • Utwórz, automatyzuj i obsługuj wyrafinowane aplikacje do ekstrakcji danych, transformacji i ładowania
  • Upewnij się, że dokładność danych
  • Utwórz modele przepływu danych, zarówno logiczne, jak i fizyczne, dla aplikacji ETL.
  • Konwertuj wymagania dotyczące dostępu do danych, transformacji i ruchu na specyfikacje funkcjonalne i projekty mapowania

Wymagania i umiejętności programisty ETL

  • Znajomość programowania PL/SQL Server
  • Znajomość baz danych NoSQL
  • Wcześniejsza znajomość modelowania wymiarowego
  • Znajomość komponentów Hadoop, w tym HDF, Spark, HBase, Hive i Sqoop
  • Znajomość OLAP, SSA i MDX
  • Znajomość Java i/Or.net
  • Znajomość technologii ETL, takich jak SSIS
  • Wiedza na temat narzędzi modelowania, takich jak Modeller Data, Erwin i Embarcadero
  • Wcześniejsze doświadczenie w interakcji z użytkownikami biznesowymi i zrozumienie ich potrzeb
  • Możliwość uczenia się i wykorzystania nowych i różnorodnych podejść
  • Zdolność do zarządzania projektami
  • Doskonałe umiejętności pracy zespołowej
  • Doskonałe umiejętności analityczne i rozwiązywania problemów