Enterprise Architect Opis stanowiska Opis stanowiska szablon/krótki

Zatrudniamy architekta korporacyjnego, który będzie odpowiedzialny za utrzymanie i utrzymanie sieci i usług informatycznych naszej organizacji. Jako architekt korporacyjny będziesz odpowiedzialny za zarządzanie, ulepszenie i aktualizowanie usług, oprogramowanie i sprzęt. Będziesz także musiał nadążyć za najnowszymi trendami i innowacjami oraz mieć oko na każde oprogramowanie, usługi lub sprzęt, który może poprawić operacje korporacyjne.

Twoja funkcja jako architekta korporacyjnego wymaga skomplikowanego myślenia i planowania ustalenia, które stare systemy można zmodernizować, które oprogramowanie lub sprzęt można zastąpić, a które usługi lub produkty mogą obsługiwać operacje korporacyjne we wszystkich działach. Będziesz współpracować w całym przedsiębiorstwie, aby ocenić wymagania różnych jednostek biznesowych i procedur.

Profil pracy architekta korporacyjnego

Architekt korporacyjny dowodzi całej infrastruktury platformy informatycznej firmy. Są odpowiedzialni za zapewnienie, że miejsce zaspokoi wymagania firmy. Podstawowe obowiązki architekta korporacyjnego obejmują:

  • Opracowywanie procesów
  • Dokumentowanie krytycznych procedur IT
  • Śledzenie postępu projektu
  • Utrzymanie nacisku bezpieczeństwa

Muszą również współpracować z innymi zespołami, aby stworzyć odpowiednie systemy. Architekt korporacyjny może awansować na takie stanowiska, jak dyrektor IT i dyrektor ds. Informacji.

Raporty do

  • CTO

Obowiązki architekta korporacyjnego

  • Oceń operacje wewnętrzne, plany rozwoju biznesu i procedury informatyczne i udzielaj zaleceń dotyczących zmian
  • Opracuj i wdrażaj wizje i cele biznesowe, a także budować i wdrażać modele biznesowe architektoniczne, które pasują do strategii i celów organizacji
  • Oceń inżynierię systemów, rekrutuj talent i uwzględnij niedopasowania modelu i słabości
  • Sugestie dotyczące środków obniżania kosztów i przywództwa biznesowego
  • Zaplanuj szkolenie, aby zwiększyć wiedzę i umiejętności pracowników w zakresie przygotowań do przyszłego wzrostu organizacyjnego
  • Przeprowadź badania nad zarządzaniem talentami w celu poprawy operacji biznesowych organizacji
  • Pomoc w architekturze biznesowej i przetwarzaniu systemu
  • Upewnij się, że cele organizacji zostaną osiągnięte pod względem wydajności, bezpieczeństwa i wsparcia
  • Opracuj rozwiązania w zakresie zgodności architektonicznej, takie jak przechowywanie danych, zarządzanie metadanami i kontrola zmian
  • Określ i wdrażaj budowę w porównaniu do strategii zakupu, pracowników mentorów i ocena ogólnej strategii biznesowej

Wymagania i umiejętności architekta przedsiębiorstwa

  • Licencjat lub tytuł magistra w dziedzinie informatyki, inżynierii lub inżynierii komputerowej
  • Zdolność do szybkiego wykrywania problemów
  • Skuteczne umiejętności rozwiązywania problemów
  • Doskonałe umiejętności komunikacyjne
  • Wiedza na temat uczenia maszynowego
  • Możliwość zarządzania wieloma zadaniami jednocześnie
  • Wykazane zrozumienie architektury systemu
  • Możliwość zbudowania bezpiecznej platformy
  • Zdolność do skutecznego działania w grupie