DevOps Engineer Opis stanowiska Szablon/krótki

Szukamy inżyniera DevOps. Będziesz odpowiedzialny za wydawanie aktualizacji produktów, diagnozowanie problemów produkcyjnych i budowanie integracji, które odpowiadają wymaganiom naszych klientów. Jak pokazano poniżej, będziesz odgrywać kluczową rolę w wypełnianiu luki między rozwojem, zapewnieniem jakości i operacjami IT.

Będziesz starać się połączyć codzienne obowiązki wymagane w tworzeniu oprogramowania, kontroli jakości, wdrażaniu i integracji z jednym, ciągłym zestawem operacji.

Profil pracy Inżyniera DevOps

Inżynier DevOps wdraża metody, narzędzia i strategie zrównoważenia wymagań w całym cyklu życia oprogramowania, od kodowania po wdrażanie po konserwację i aktualizacje. Zmniejszają złożoność, wypełniając lukę między działaniami wymaganymi do szybkiej zmiany aplikacji a działaniami wymaganymi, aby zachować wiarygodność.

DevOps polega na zjednoczeniu i automatyzacji procesu, a inżynierowie DevOps odgrywają ważną rolę w mieszaniu kodu, konserwacji aplikacji i administracji aplikacji. Wszystkie te działania wymagają zrozumienia nie tylko rozwoju cykli życia, ale także kultury DevOps, w tym jej filozofii, metod i narzędzi.

Raporty do

  • Dyrektor Techniczny
  • Lead technologiczny

Odpowiedzialność Inżyniera DevOps

  • Sposób myślenia DevOps i wiedza na temat dostarczania oprogramowania, wersji i integracji
  • Buduj i improwizuj zautomatyzowane narzędzia do budowania infrastruktury, monitorowania i ostrzegania systemu i wizualizacji danych
  • Możliwość pisania czystego kodu, poznania wzorców projektowania oprogramowania, testowania oprogramowania i stosowania wspólnych wzorców infrastruktury
  • Rozwiązania kodowania i/lub scenariuszy w celu automatyzacji procesów
  • Komunikowanie się i współpraca z zespołami programistów i IT
  • Zidentyfikuj i wdrożyć narzędzia, które optymalizują procesy
  • Zrozumienie Azure, wirtualizacji, AWS, Terraform, Docker, Kubernetes Work
  • Zrozumienie administracji różnych środowisk w chmurze
  • Doświadczenie I Infrastruktura jako kod za pomocą Terraform jest dużym plusem
  • Doświadczenie w narzędzia zarządzania konfiguracją, takie jak Puppet i Ansible, jest dodatkową zaletą
  • Wyjątkowa wiedza o skryptach za pomocą Bash, PowerShell i innych języków skrypowych
  • Utwórz i wdrażaj strategie ulepszania procesów; w tym ponowne zetesterowanie procesu zgodnie z wymaganiami
  • Zarządzaj umowami licencyjnymi dla środowiska programistycznego
  • Miej doświadczenie w zarządzaniu incydentami: powinien zachować fajną głowę w nagłych wypadkach, zachować opinię wśród incydentów
  • Współpracuj z architektem bezpieczeństwa informacji i architektem w chmurze badawczo
  • Powinny być gotowe uczestniczyć w harmonogramie obrotowym
  • Współpracuj przy tworzeniu i wdrażaniu zasad chmurowych i guwernantów
  • Powinieneś być otwarty i gotowy do podróżowania po całym świecie, jeśli to wymagane

DevOps Inżynier Wymagania i umiejętności

  • Licencjat z informatyki lub podobny temat
  • Pracująca wiedza na temat infrastruktury opartej na systemie Linuksa
  • Doskonała znajomość Ruby, Python, Perl i Java
  • Konfiguracja i administracja baz danych, takich jak MySQL i MongoDB
  • Znakomite rozwiązywanie problemów
  • Pracujące zrozumienie różnych narzędzi, technologii typu open source i usług w chmurze
  • Zrozumienie kluczowych pomysłów i zasad zwinnych