Modeler danych Opis stanowiska szablon/krótki

Nasza organizacja szuka doświadczonego modele danych, który pomaga w projektowaniu i wdrożeniu baz danych firm. Jako modeller danych będziesz współpracować z architektami danych i analitykami w celu tworzenia rozwiązań do modelowania danych, które usprawniają i obsługują zarządzanie informacjami przedsiębiorstw.

Wybrany kandydat:

  • Odpowiadaj za opracowywanie modeli danych koncepcyjnych, logicznych i fizycznych oraz wdrażanie RDBM, magazynów danych operacyjnych (ODS), MARTS danych i jezior danych na platformach docelowych (SQL/NOSQL).
  • Zarządzaj rozszerzeniem istniejącej architektury danych i zoptymalizuj wydajność zapytania danych poprzez najlepsze praktyki. Wnioskodawca musi być w stanie pracować zarówno samodzielnie, jak i kooperacyjnie.

Profil zadania modelera danych

Analitycy systemów, którzy opracowują komputerowe bazy danych, które przekształcają złożone dane korporacyjne w użyteczne systemy komputerowe, to modelerzy danych. Data Modeners współpracują z architektami danych, aby tworzyć bazy danych, które spełniają cele firmy, wykorzystując modele danych koncepcyjnych, logicznych i fizycznych. Ich modele mają na celu zwiększenie wydajności i wyników oraz mogą koncentrować się na redukcji danych lub mobilności danych między systemami.

Modenerowie danych zazwyczaj działają jako część zespołu wraz z innymi administratorami bazy danych i architektów danych, zwykle jako pracownicy dużej korporacji lub organizacji. Oczekuje się, że zadania administratora bazy danych, w tym moderzy danych, będą rosły w nadchodzących latach wraz ze wzrostem potrzeb danych wszystkich firm.

Raporty do

  • CTO

Obowiązki modelującego dane

  • Zaangażuj użytkowników biznesowych w określanie ich wymagań informacyjnych
  • Zbadaj proces biznesowy i wyobrażaj sobie podmioty, które w nim wchodzą w interakcje
  • Określ, w jaki sposób różne jednostki są połączone i utworzyć diagramy relacji encji, aby przedstawić powiązania między bytami
  • Określ cechy i właściwości każdej jednostki i sprawdź, czy jednostki można rozróżnić w modelu
  • Utwórz logiczny model danych i sprawdź go, aby zapewnić, że spełnia wymagania aplikacji biznesowej i jej użytkowników
  • Konwertuj logiczną reprezentację modelu na fizyczną manifestację i współpracuj z administratorami bazy danych, aby utworzyć instancję i utrzymanie danych
  • Współpracuj z zespołami BI i Analytics, aby stworzyć wydajny, wielokrotnego użytku semantyczny, który zawiera informacje o metadanych i linii
  • Dostosuj model, aby osiągnąć spójną wydajność
  • Utrzymuj metadane - „Dane o danych”, które opisują model danych, jego strukturę i semantykę - aktualność
  • Polecaj i wdrożyć standardy projektowania i konserwacji, wytyczne i procedury

Wymagania i umiejętności modelera danych

  • Licencjat z zarządzania systemami informatycznymi, informatyki, komputerowych systemów informacji lub powiązanego obszaru technologii informacyjnych
  • Biegły w branżowych metodologii modelowania danych
  • Doskonała praca zespołowa i komunikacja
  • Doskonałe zdolności konsultacyjne, ułatwiające i budowanie konsensusu
  • Udowodniona wiedza specjalistyczna w opracowywaniu relacyjnych baz danych w kontekście korporacyjnym
  • Wykazana wiedza specjalistyczna w opracowywaniu modeli rozwiązań w zakresie inteligencji biznesowej
  • Doskonałe zdolności analityczne, profilowanie danych i rozwiązywanie problemów
  • Doskonałe umiejętności komunikacji ustnej i pisemnej
  • Zaawansowana wiedza SQL
  • Dokładne zrozumienie metodologii i procedur modelowania
  • Dokładne zrozumienie metod ułatwienia i rozwiązywania sporów
  • Znajomość produktów inteligencji biznesowej