Kierownik obsługi klienta Opis stanowiska Szablon/krótki

Poszukujemy kierownika obsługi klienta, który pomoże nam zapewnić naszym klientom optymalne doświadczenie i upewnić się, że potrzeby klientów są zaspokajane lub przekraczane. Zarządzasz zespołem obsługi klienta, upewniając się, że standardy usług są rozwiązywane i rozwiązane są problemy. Będziesz starać się zapewnić i promować doskonałą obsługę klienta w całej organizacji.

Ponadto będziesz zobowiązany do komunikowania się z klientami przez telefon, e-mail lub osobiście w sprawie produktu lub usługi i potencjalnie nadzorowania zespołu agenta obsługi klienta.

Profil pracy kierownika obsługi klienta

Zapewnienie wyjątkowej usługi jest kluczowym aspektem udanego biznesu. Kierownik obsługi klienta odpowiada za zespół pracowników, którzy odpowiadają na potencjał, istniejących i poprzednich klientów. Aby uruchomić centrum kontaktowe, kompetentny kierownik obsługi klienta musi mieć wiedzę techniczną i zdolności interpersonalne.

Kierownik obsługi klienta jest odpowiedzialny za dostarczenie produktywnego i motywowania środowiska pracy oraz rozwiązywanie wszelkich problemów/sporów od klientów lub klientów. Kierownik obsługi klienta może odgrywać kluczową rolę w zatrudnianiu, szkoleniu i nadzorowaniu zespołu obsługi klienta. Kierownik obsługi klienta może być również nazywany Menedżerem sukcesu klienta, menedżerem wsparcia klienta, a nawet przedstawiciela obsługi klienta, w zależności od firmy.

Raporty do

  • Lead obsługi klienta

Obowiązki zarządcy obsługi klienta

  • Nadzoruj i kieruj wszystkimi operacjami zespołu serwisowego
  • Utrzymaj umowy o poziomie usług i upewnij się, że zespół przestrzega najlepszych praktyk
  • Utwórz i zmieniaj zasady i procedury obsługi klienta
  • Śledzi obawy działu i skargi klientów
  • Utwórz plany rozwiązywania problemów i ulepszenia usług
  • Upewnij się, że partnerzy klienta/biznes, klienci, wsparcie i techniczne są reprezentowani w koncepcji i ewolucji usług
  • Zapewnij pomoc klienta
  • Pozostań w kontakcie i utrzymuj relacje z klientami
  • Upoważnij zwroty lub inne rodzaje zwrotu klientów
  • Zajmij się złożonymi skargami i zapytaniami
  • Przeanalizuj krytyczne dane dotyczące zarządzania, aby zagwarantować, że konsumenci są poprawnie obsługiwani
  • Pomoc w rekrutacji, rozwoju i ocenie pracowników

Wymagania i umiejętności zarządcy obsługi klienta

  • Doskonałe umiejętności interpersonalne i komunikacyjne
  • cierpliwość, pewność siebie i uprzejmość; Pewne okoliczności mogą być niezwykle stresujące; Dlatego musisz użyć wszystkich tych cech.
  • Możliwość wymyślania sposobów na poprawę przywództwa obsługi klienta i motywowania umiejętności skutecznego prowadzenia zespołu
  • Zdolność do skutecznego działania pod stresem
  • Zdolności do rozwiązywania problemów
  • Znakomita osobista prezentacja
  • Możliwość zarządzania przy jednoczesnym utrzymaniu wielu projektów lotniczych
  • Chęć samodzielnego uczenia się i zostania ekspertem od produktu