CRM Manager Opis stanowiska szablon/krótki

Poszukujemy doświadczonego menedżera CRM, który poprowadziłby nasze wysiłki w zakresie relacji z klientami. CRM Manager będzie odpowiedzialny za zarządzanie naszym systemem relacji z klientami, opracowanie i wdrażanie strategii w celu poprawy doświadczenia klienta oraz analizy interakcji z klientami w celu zwiększenia sprzedaży i zwiększenia zadowolenia klientów. Ta rola wymaga połączenia wiedzy technicznej platformy CRM i strategii marketingowych ukierunkowanych na klienta.

Profil pracy CRM Manager

Menedżer CRM odgrywa kluczową rolę w utrzymywaniu i poprawie relacji, jakie firma ma z klientami. Są odpowiedzialne za rozwój, realizację i udoskonalanie strategii za pośrednictwem systemu CRM w celu zatrzymania istniejących klientów i przyciągania nowych. Obejmuje to zarządzanie danymi klientów, analizę interakcji klientów i wdrażanie skutecznych strategii komunikacji.

Menedżer CRM zazwyczaj zgłasza się do dyrektora ds. Marketingu lub sprzedaży.

Obowiązki menedżera CRM

  • Opracuj i wdrażaj strategie CRM w celu poprawy zaangażowania i retencji klientów.
  • Zarządzaj i optymalizuj platformę CRM, aby zapewnić jej skuteczność i wydajność.
  • Przeanalizuj dane i interakcje klientów, aby uzyskać spostrzeżenia i zidentyfikować możliwości.
  • Współpracuj z zespołami ds. Marketingu, sprzedaży i obsługi klienta, aby zapewnić, że strategie CRM są zgodne z celami biznesowymi.
  • Nadzoruj tworzenie i realizację ukierunkowanych kampanii komunikacyjnych.
  • Szkolić i wspierać członków zespołu w efektywnym korzystaniu z systemu CRM.
  • Monitoruj i zgłaszaj się na temat wydajności inicjatyw CRM.
  • Bądź na bieżąco z najnowszymi technologiami CRM i najlepszymi praktykami.

Wymagania i umiejętności menedżera CRM

  • Licencjat z marketingu, administracji biznesowej lub powiązanej dziedziny.
  • Sprawdzone doświadczenie jako menedżera CRM lub podobna rola.
  • Silne zrozumienie oprogramowania CRM, najlepiej z praktycznym doświadczeniem.
  • Doskonałe umiejętności analityczne i sposób myślenia oparty na danych.
  • Silne umiejętności komunikacyjne i interpersonalne.
  • Umiejętność prowadzenia i motywowania zespołu.
  • Znajomość strategii i technik marketingowych.
  • Silne zarządzanie projektami i umiejętności organizacyjne.