Menedżer treści Opis stanowiska szablon/krótki

Szukamy menedżera treści, który będzie produkować, oceniać i nadzorować tworzenie treści.

Będziesz także odpowiedzialny za zapewnienie, że treść produktu, promocyjna i informacyjna zostanie skutecznie prezentowana i zgodnie z zasadami marki.

Profil pracy menedżera treści

Menedżerowie treści tworzą i rozpowszechniają w odpowiednim czasie i odpowiednich treści dla odbiorców. Mają dokładną świadomość głosu marki swojej firmy i wykorzystują ją w komunikacji z klientami.

Oprócz innowacji, bycie menedżerem treści ogólnie obejmuje zarządzanie projektami i zarządzanie personelem treści. Mogą również pracować nad projektami z członkami innych zespołów.

To nie jest pozycja podstawowa; Zazwyczaj oczekuje się, że menedżerowie treści będą prowadzić swoje zespoły i zwiększyć wzrost; Dlatego jest wypełniony przez kilka lat doświadczenia w marketingu, komunikacji i zarządzaniu projektami.

Raporty do

  • Menadżer marketingu
  • SEO Manager

Obowiązki menedżera treści

-Utwórz strategię treści, która jest zgodna zarówno z celami marketingowymi długoterminowymi, jak i krótkoterminowymi

  • Współpracuj z zespołami projektowymi i marketingowymi, aby projektować i budować projektowanie treści i układu witryny
  • Utwórz i rozpowszechniaj interesujące treści
  • Edytuj, korekt i ulepszanie postów pisarzy w razie potrzeby
  • Utrzymuj spójność marki poprzez efektywne interakcje z autorami.
  • Zoptymalizuj materiał do celów SEO
  • interpretuj ruch w ruchu witryny i interakcje użytkownika za pomocą systemów zarządzania treścią
  • Zwiększ ruch witryn międzyplatformowych, kontrolując dystrybucję treści za pośrednictwem kanałów online i mediów społecznościowych
  • Użyj harmonogramu redakcyjnego, aby zespół treści był na dobrej drodze
  • Upewnij się, że wszystkie dane i prace są zgodne z prawem (np. Ochrona praw autorskich)
  • Bądź na bieżąco z trendami i wymyśl nowe koncepcje, aby uchwycić zainteresowanie publiczności

Wymagania i umiejętności menedżera treści

  • co najmniej trzy do czterech lat doświadczenia w agencji lub równoważnego stanowiska
  • Możliwość generowania nowych i przekonujących pomysłów na nowe treści, które rozwija lub wzmacnia tożsamość marki firmy
  • Doświadczenie w pisaniu innowacyjnego tekstu, który zawiera dobre umieszczenie słów kluczowych, wykorzystując najlepsze praktyki SEO
  • Doskonałe umiejętności komunikacji werbalnej, a także mocne zrozumienie języka angielskiego
  • Niezwykle sprytne komputerowe, szczególnie w tworzeniu, interpretacji i edycji skryptów HTML
  • Zaawansowane umiejętności komunikacji pisemnej i możliwość czytania kopii angielskiej
  • Pracująca wiedza na temat metod zaangażowania w mediach społecznościowych i najlepszych praktyk
  • Udowodniona zdolność do tworzenia oryginalnych treści, która jest skierowana do konkretnych odbiorców i osiąga cele organizacyjne
  • Działające zrozumienie Microsoft Office i WordPress