Inżynier w chmurze Opis stanowiska szablon/krótki

Szukamy inżyniera chmur z doświadczeniem w strategii, projektowaniu, rozwoju i realizacji dużych projektów chmurowych. Idealny kandydat ma wcześniejszą wiedzę specjalistyczną w zakresie technologii chmurowej, dobre zrozumienie nowych technologii, platform i aplikacji oraz możliwość dostosowania ich do pomocy naszej firmie w stawaniu się bezpieczniejszym i wydajnym.

Szerokie zrozumienie konserwacji w chmurze, doświadczenia w zarządzaniu personelem i wyrafinowanej wiedzy branżowej ma kluczowe znaczenie dla wyprzedzenia konkurencji. Będziesz miał natychmiastowy wpływ na codzienną wydajność naszych operacji IT i ciągły wpływ na nasz ogólny wzrost od pierwszego dnia.

Profil pracy inżyniera w chmurze

Inżynier chmur jest profesjonalistą IT, który tworzy i zarządza infrastrukturą chmurową. Inżynierowie chmur mogą specjalizować się w zadaniach takich jak architektowanie chmur (tworzenie rozwiązań w chmurze dla firm), programowaniu (kodowanie w chmurze) i administracja (praca z sieciami chmurowymi).

Raporty do

  • starszy inżynier chmurowy

Obowiązki inżyniera chmur

  • Utwórz i wdrażaj aplikacje oparte na chmurze
  • Zidentyfikuj i wykorzystaj odpowiednie usługi w chmurze, aby umożliwić aplikacje w chmurze
  • Migruj aplikacje lokalne organizacji do chmury
  • Kontynuuj korzystanie z usług w chmurze i realizuj środki obniżające koszty
  • Zidentyfikuj odpowiednie metody architektoniczne w chmurze do obsługi aplikacji
  • Zastosuj swoje umiejętności programowania, aby tworzyć kod dla aplikacji bez serwera
  • Zautomatyzuj kilka etapów procesu rozwoju
  • Znajomość cyklu życia aplikacji i stosowania interfejsów API
  • Zidentyfikuj możliwe wąskie gardła w aplikacjach
  • Opracuj strategię odzyskiwania, aby uwzględniać w każdej sytuacji przestojów lub porażki
  • Utrzymuj integralność danych dzięki skutecznej kontroli dostępu do usług w chmurze
  • Nadzoruj zadania związane z siecią, takie jak DNS i zapory ogniowe

Wymagania i umiejętności inżyniera chmur

  • Licencjat z informatyki lub porównywalny temat
  • Znajomość systemu operacyjnego Linux/UNIX
  • Dokładne zrozumienie jednej z platform chmurowych, takich jak AWS, Azure lub GCP
  • Solidne umiejętności programowania w jednym z następujących języków programowania: Python, Java, Go, R lub Clojure
  • Zrozum podejście DevOps i narzędzia, takie jak Puppet, Chef, Git, Docker i inni
  • znajomość i doświadczenie z pięcioma filarami dobrze zarodnionych ram
  • Wiedza na temat projektowania baz danych, ETL, Business Intelligence, Big Data, uczenie maszynowe i zaawansowane analizy
  • Wykazana zdolność do współpracy z multidyscyplinarnymi zespołami analityków biznesowych, programistów, naukowców danych i ekspertów merytorycznych
  • Zrozumienie usług internetowych, interfejsów API, odpoczynku i RPC