Architekt Cloud Opis stanowiska szablon/krótki

Szukamy profesjonalnego architekta chmur, który zarządza architekturą chmury naszej firmy w środowiskach chmurowych. Będziesz odpowiedzialny za strategiczny nadzór wszystkich systemów chmurowych, w tym platformy front-end, serwery, przechowywanie i sieci zarządzania.

Idealny kandydat miałby dokładne zrozumienie systemów przetwarzania i technologii w chmurze oraz wcześniejszych doświadczeń tworzenia i migracji aplikacji do chmury. Musisz mieć dobry sposób myślenia i doskonałe umiejętności komunikacyjne, aby prawidłowo przekazać swoją wiedzę.

Profil pracy architekta w chmurze

Architekci w chmurze utrzymują architekturę przetwarzania w chmurze organizacji, która jest ważniejsza, ponieważ technologie chmurowe stają się bardziej skomplikowane. Architektura przetwarzania w chmurze obejmuje wszystkie aspekty przetwarzania w chmurze, takie jak platformy front-end, serwery, pamięć, dostawa i sieci używane do obsługi przechowywania w chmurze.

Architekci w chmurze są profesjonalistami IT z możliwością i doświadczeniem do przemierzania skomplikowanych ustawień w chmurze, wiodących zespołów, projektowania i wdrażania planów chmur oraz gwarantują, że system chmurowy jest aktualny.

Raporty do

  • Starszy architekt chmurowy

Obowiązki architekta w chmurze

  • Stwórz kulturę adopcji w chmurze
  • Twórz i zarządzaj architekturą chmurową
  • Utwórz strategię chmurową i nadzoruj proces adaptacji
  • Zidentyfikuj talent do wymaganych kompetencji
  • Ocena aplikacji, oprogramowania i sprzętu
  • Załóż „zespół brokera w chmurze”
  • Wdrażaj najlepsze praktyki w chmurze w całej organizacji
  • Wybierz dostawców usług w chmurze i zweryfikuj usługi stron trzecich
  • Nadzoruj zarządzanie i ograniczenie ryzyka
  • ściśle współpracuj z bezpieczeństwem technologii informatycznych w celu monitorowania prywatności i budowania protokołów odpowiedzi na incydenty
  • Zarządzanie budżetem i oszacowanie kosztów
  • Operacje na dużą skalę

Wymagania i umiejętności architekta w chmurze

  • Licencjat z informatyki lub porównywalny temat
  • Solidne zrozumienie co najmniej jednego systemu operacyjnego, takiego jak Linux, Unix, Solaris, Ubuntu lub Windows
  • Wcześniejsze tło jako administrator lub architekt w dowolnym z najważniejszych systemów operacyjnych jest pożądane (np. Ubuntu lub Red Hat); Wcześniejsze doświadczenie w dowolnym ze słynnych systemów operacyjnych jest również korzystne
  • Solidne zrozumienie koncepcji sieciowych, takich jak TCP/IP, adresy IP, HTTP i DNS. Przed zajęciem stanowiska jako architekt chmury powinieneś zapoznać się z tymi zasadami
  • Pracująca wiedza na temat co najmniej jednego języka programowania lub skrypcji
  • Na wysokim poziomie zrozumienia podstawowych zasad bezpieczeństwa
  • Podstawowe zrozumienie zasad bezpieczeństwa, takich jak zapory ogniowe