Business Intelligence Developer Opis stanowiska Szablon/krótki

Zatrudniamy programistę BI, który utworzy i zarządza dynamiczną VB, aplikacją sieciową. Jako programista BI główne obowiązki będą obejmować pobieranie danych z płaskich plików, weryfikację danych za pomocą procedur PL/SQL oraz konstruowanie baz danych za pomocą DDL, DML i DCL.

Inne obowiązki obejmują dokumentowanie raportów SSIS i SSRS, projektowanie pulpitów nawigacyjnych oraz przekazywanie modyfikacji innym interesariuszom poprzez dokładne opisy.

Profil pracy programisty ds. Business Intelligence

Głównym obowiązkiem programisty BI jest tworzenie, wdrażanie i utrzymanie narzędzi i interfejsów BI. Są również odpowiedzialni za tłumaczenie wysoce technicznego żargonu i złożonego materiału na proste słowa, które wszyscy inni w firmie mogą zrozumieć.

Jeśli chodzi o podejmowanie kluczowych decyzji w branży, BI Developers udzielają ilościowych odpowiedzi na skomplikowane wyzwania, a nie polegać na impulsach jelitowych. W rezultacie muszą być w stanie zrozumieć i wchodzić w interakcje z szerokim zakresem danych, w tym dane historyczne przechowywane w hurtowniach danych i nowych danych otrzymanych ze źródeł, gdy tylko się utworzy.

Raporty do

  • głowa
  • Dyrektor danych

Obowiązki programistów analizy biznesowej

  • Ustal potrzeby biznesowe dotyczące narzędzi BI
  • Konwertuj wymagania biznesowe na wymagania techniczne
  • Zarządzaj tworzeniem, wdrażaniem i konserwacją oprogramowania BI
  • Zgłoś kuracja i modelowanie danych
  • Weź udział w tworzeniu hurtowni danych
  • Hipotezy testowe
  • Stwórz strategie i mapy drogowe
  • Środki zarządzania sukcesem i poprawą
  • Analizuj aktualne aplikacje, poprawia uskok i ulepsz narzędzia, procesy i systemy
  • Utwórz dokumentację techniczną dla narzędzi BI, a także opisz zawartość magazynu magazynu danych i metadata

Wymagania i umiejętności programistów inteligencji biznesowej

  • stopień lub dyplom z informatyki lub pokrewna dyscyplina
  • Znajomość bazy danych SQL i innej relacyjnej bazy danych
  • Wymagana jest wcześniejsza znajomość usług raportowania SQL Server (SSRS) i SQL Server Integration Services (SSIS) (SSIS)
  • Zrozumienie systemów zarządzania bazami danych
  • Znajomość magazynowania danych
  • Niektóre doświadczenie języka programowania (C# jest najczęściej niezbędnym językiem)
  • praktyczna wiedza specjalistyczna z jednym lub więcej narzędziami inteligencji i raportowania (Microsoft Power BI, Oracle Bi lub inne)
  • Doświadczenie ETL (ekstrakt, transformacja, obciążenie)