Analityk analityka biznesu Opis stanowiska szablon/krótki

Zatrudniamy doświadczonego analityka wywiadu biznesowego, aby stworzyć strategie oparte na danych w celu poprawy procedur naszej organizacji i zwiększenia naszego udziału w rynku. Będziesz częścią firmy, która będzie wydobywać dane, tworzy narzędzia analityczne i zgłaszać swoje odkrycia i rozwiązania.

Umoc do danych i pozytywnie analityczny umysł jest wymagany do sukcesu jako analityk wywiadu biznesowego. Najlepsi kandydaci będą mieli również silne zdolności pisania i werbalnej, umożliwiając im skuteczne przekazanie taktyki, którą chcą przyjąć.

Profil pracy analityka analityków biznesowych

Analitycy wywiadu biznesowego mają kluczowe znaczenie dla udostępnienia ogromnych ilości danych dla firm znaczących. Analitycy wywiadu biznesowego mogą gromadzić i oceniać dane, aby zaoferować plany rozwoju firmy, co stanowi sferę technologii biznesowych i informatycznych.

Po wydaniu zaleceń dotyczących postępów technologicznych w firmie analityk analityka biznesu jest często zobowiązany do organizowania seminariów dla kolegów, w tym menedżerów szkoleń w celu wdrażania i monitorowania tych nowych systemów.

Raporty do

  • Menedżer biznesu
  • Zespół wywiadu biznesowego

Obowiązki analityków analityków biznesowych

  • Spotkaj się z klientami, aby określić ich wymagania i problemy
  • Przeprowadź wywiady z klientami i konsumentami oraz zaczerpaj opinie
  • Użyj technik zapytania oraz zbieraj i wyodrębnij dane z magazynów do raportowania.
  • Użyj aplikacji oprogramowania do analizy bieżących danych
  • Produkuj streszczenia obecnego statusu firmy
  • Wykonaj zalecenia dla najwyższego kierownictwa, jak poprawić wydajność
  • Nadzoruj wykonanie projektu technicznego
  • Utwórz nowe modele analityczne i procedury dla korporacji do standaryzacji gromadzenia danych

Wymagania i umiejętności analityków analityków biznesowych

  • Projektowanie bazy danych i architektura danych
  • Wydobycie danych i analizy
  • Bezpieczeństwo danych i prywatność
  • Wizualizacja danych (w tym Tableau i Qlik)
  • Obsługuj wszystkie wersje SQL
  • biegłość w ETL (ekstrakt, transformacja, obciążenie)
  • Zrozumienie, kiedy potrzebne są Hadoop, R i SAS i jak je skutecznie wykorzystać
  • Technologia przetwarzania w chmurze i przechowywania danych
  • Doskonałe talenty komunikacyjne i artykulacyjne do dzielenia się sugestiami współpracownikami w sposób przystępny, często oparty na wysoce technicznej danych
  • Doskonałe zdolności przywódcze, a także zdolność do burzy mózgów i współpracy z członkami zespołu przy projekcie danych na temat danych
  • kreatywne umiejętności rozwiązywania problemów i krytyczne myślenie
  • Zdolność do pracy w różnorodnej, międzynarodowej sile roboczej, która koncentruje się na zadowoleniu klientów