Analityk biznesowy Opis stanowiska szablon/krótki

Szukamy doświadczonego analityka biznesowego, który pomoże nam w nawigacji w przyszłości. Nasz idealny kandydat jest drobiazgowym planistą, wykwalifikowanym komunikatorem i analitykiem najwyższego poziomu od eksploracji innowacyjnych rozwiązań systemowych po ocenę ich wpływu. W ciągle zmieniającym się cyfrowym świecie powinni być całkowicie oddani odkrywaniu i rozwijaniu nowych rozwiązań.

Profil pracy analityka biznesowego

Analitycy biznesowi badają procesy biznesowe, wydajność, towary i usługi w celu ustalenia podstawowej przyczyny problemów i sposobu ich rozwiązania za pomocą rozwiązań IT. Analitycy biznesowi wykorzystują analizę potrzeb biznesowych i analizę danych, aby wypełnić lukę między biznesem a IT poprzez ocenę procesów, ustanawianie wymagań i przedstawiając sugestie dotyczące rozwiązań dla interesariuszy.

Analitycy biznesowi współpracują z użytkownikami i dyrektorami biznesowymi, aby zrozumieć, w jaki sposób działają ulepszenia oparte na danych oraz jak towary, usługi, oprogramowanie i sprzęt mogą zwiększyć wydajność i zapewnić wartość. Wyrażają również takie koncepcje, jednocześnie mając na uwadze wykonalność technologiczną, wydajność budżetową i funkcjonalną. W zależności od funkcji i celów firmy możesz współpracować z zestawami danych w celu ulepszenia towarów, sprzętu, narzędzi, oprogramowania, usług lub procesów.

Raporty do

  • Kierownik biznesu

Obowiązki analityków biznesowych

  • Współdziała z wewnętrznymi kolegami, aby lepiej zrozumieć potrzeby działów i organizacji jako całości
  • Współpracuj z zewnętrznymi zainteresowanymi stronami w celu zrozumienia i zbadania wkładu w oferowaną usługę, funkcję lub produkt
  • Przeanalizuj swoje ustalenia przy użyciu technik modelowania danych i przedstawić zalecenia dotyczące ulepszeń strategicznych i operacyjnych i dostosowań
  • Pomyśl o możliwościach i możliwych zagrożeniach związanych z oferowanymi pomysłami
  • Określ procesy i technologie informacyjne potrzebne do wdrożenia sugestii
  • Uzyskaj umowę, ogólnie od najwyższego kierownictwa, na najlepszy sposób na przekazanie twoich pomysłów firmie
  • Przekazuj zalety swoich propozycji w różnych departamentach
  • Utwórz pisemną dokumentację, aby utworzyć kopię zapasową swoich wysiłków, zgłosić wyniki i przedstawić interesariuszom w razie potrzeby
  • Pomagaj pracownikom i zespołom w realizacji proponowanych ulepszeń, w tym pomoc w rozwiązywaniu wszelkich wyzwań
  • Upewnij się, że opracowywane strategie i metody zostały wdrożone w celu oceny wpływu wprowadzonych zmian, w tym obowiązków zarządzania i raportowania na temat tej oceny

Wymagania i umiejętności analityków biznesowych

  • Licencjat lub tytuł magistra technologii informatycznych lub informatyki
  • Wykazane doświadczenie w zakresie analizy i rozwoju systemu
  • obszerna znajomość języka SQL i administracji bazy danych
  • Wykazane talenty analityczne
  • Praktyczne doświadczenie w tworzeniu dokumentacji procesowej i raportów
  • Doskonały komunikator zdolny do przekształcania danych w cenne pomysły
  • Dokładne zrozumienie niezbędnych programów Microsoft, w tym Visio
  • Wykazane umiejętności zarządzania projektami i użytkownikami
  • Udowodnione osiągnięcia w opracowywaniu nowych i skutecznych rozwiązań systemowych
  • obszerna wiedza na temat wizualizacji danych
  • obszerne doświadczenie w pisaniu technicznym