Audytor Opis stanowiska szablon/krótki

Zatrudniamy audytora do wniesienia wartości i zwiększenia naszej działalności poprzez zastosowanie systematycznego i zdyscyplinowanego podejścia do zarządzania ryzykiem, kontrolą i procedurami zarządzania. Wybrany wnioskodawca będzie miał dogłębne zrozumienie procesów rachunkowości i solidnego osądu.

Profil pracy audytora

Audytorzy przestrzegają przepływów pieniężnych i konta firmy, aby sprawdzić, czy są one poprawnie rejestrowane i przetwarzane, że aktywa są chronione odpowiednimi metodami kontroli, a dokumentacja finansowa jest zgodna z normami prawnymi. Audytorzy mogą służyć jako audytorzy wewnętrzni, zewnętrzni audytorzy lub niezależni audytorzy w sektorze publicznym i komercyjnym.

Audytorzy muszą mieć ostre oko do szczegółów, działać dobrze pod presją i mieć talent do rozwiązywania problemów. Większość audytorów ma tytuł Bachelor of Science w zakresie rachunkowości lub finansów. Wielu audytorów posiada również certyfikat certyfikowanego księgowego (CPA), który osiąga się poprzez zdanie testu krajowego i spełnienie określonej ilości godzin nauki na studiach.

Raporty do

Dyrektor finansowy

Obowiązki audytora

  • Zabezpiecz zasoby, zapewniając, że procedury kontroli wewnętrznej i wymagania są przestrzegane
  • Sprawdź zapisy, raporty, procesy operacyjne i dokumentację, aby zapewnić zgodność z zdefiniowanymi procedurami kontroli wewnętrznej
  • Sprawdź aktywa i zobowiązania w stosunku do dokumentów, aby upewnić się, że są one prawidłowe
  • Zakończenie dokumentów z audytu, w tym dokumentacja testów i ustaleń z audytu
  • Kompletne kwestionariusze audytu w celu oceny adekwatności systemów kontroli wewnętrznej
  • Uważaj systemy kontroli wewnętrznej, przeglądając programy audytu i kwestionariusze, a także zalecanie nowych zasad i procedur
  • Przygotuj raport końcowy i sprawdź wyniki audytu z Audytami w celu przekazania wyników audytu
  • Zgodnie z obowiązkami prawnymi federalnymi, stanowymi i lokalnymi poprzez badanie obecnych i nowych przepisów bezpieczeństwa, egzekwowanie zgodności i doradzanie zarządzaniu niezbędnymi środkami
  • Utwórz konkretne raporty z audytu i kontroli, zbierając, oceniając i podsumowując dane i trendy operacyjne
  • Utrzymuj wiedzę zawodową i techniczną poprzez angażowanie się w społeczeństwa zawodowe, uczestnictwo w warsztatach edukacyjnych, badanie profesjonalnych publikacji i informacji oraz uczestnictwo w seminariach edukacyjnych.

Wymagania i umiejętności audytora

  • Licencjat z odpowiedniej dyscypliny, taki jak rachunkowość, finanse, informatyka lub biznes
  • Dodatkowe nagrody lub certyfikaty mogą być pożądane lub konieczne
  • Kompleksowe zrozumienie branży najlepszych praktyk, zasad, aktualnych przepisów i technologii
  • Najwyższe badania, planowanie, rozwiązywanie problemów, krytyczne myślenie i zdolności matematyczne
  • Silna prezentacja, praca zespołowa oraz umiejętności komunikacji werbalnej i pisania
  • Biegłość komputerowa, szczególnie w przypadku księgowości lub wniosków finansowych i MS Office
  • rozległa wydajność, poprawność, uczciwość i dbałość o szczegóły