Inżynier bezpieczeństwa aplikacji Opis stanowiska szablon/krótki

Szukamy inżyniera bezpieczeństwa aplikacji, który będzie odpowiedzialny za bezpieczeństwo naszej organizacji, system i bezpieczeństwo aplikacji. Twoim obowiązkiem będzie zapewnienie, aby aplikacje i usługi organizacji były wysokiej jakości i bezpieczne.

Dalsze obowiązki obejmowałyby wysiłki w kierunku zabezpieczenia kodu, takie jak recenzje kodu, przeglądy bezpieczeństwa projektu, wsparcie testowania penetracji i procedury skanowania aplikacji w całym cyklu życia rozwoju oprogramowania.

Będziesz działał jako część zespołu inżynierii bezpieczeństwa, aby zapewnić opracowywanie i wykonywanie całego oprogramowania i infrastruktury firmy według najlepszych standardów bezpieczeństwa. Będziesz ściśle współpracować z innymi ekspertami IT, aby stwardnieć systemy i aplikacje firmy, aby lepiej zabezpieczyć dane użytkownika.

Profil pracy inżyniera bezpieczeństwa aplikacji

Inżynierowie bezpieczeństwa aplikacji pomagają programistom w przestrzeganiu bezpiecznej metodologii SDLC. Korzystają z bezpiecznych strategii projektowania aplikacji i architektonicznych opartych na znanych standardach bezpieczeństwa, aby zapobiec niechcianym dostępie, takie jak zapewnienie silnego uwierzytelnienia i autoryzacji oraz wdrażanie bezpiecznego zarządzania sesjami.

Raporty do

  • Dyrektor Techniczny

Obowiązki inżyniera bezpieczeństwa aplikacji

  • Pomóż firmie w ewolucji funkcji i usług bezpieczeństwa aplikacji
  • Upewnij się, że recenzje kodu są przestrzegane na wszystkich platformach kodowych
  • Podejmij przywództwo w procesie przyjmowania błędów i naprawy błędów organizacji
  • Poprowadź naprawa badań podatności na podatność i testowanie penetracji
  • Zarządzaj integracją z technikami oceny podatności, w tym analiza statycznego kodu i analiza dynamicznego kodu
  • Odkryj luki w zabezpieczeniach i opracuj strategie łagodzenia, a także zgłaszaj i rozwiąż dług techniczny
  • Pomóż menedżerze ds. Bezpieczeństwa informacji w wszystkich zadaniach bezpieczeństwa aplikacji
  • uczestniczyć w programach bezpieczeństwa informacji w imieniu organizacji
  • Aktywnie uczestniczyć w działaniach bezpieczeństwa z niewielkim nadzorem
  • Działaj jako ekspert ds. Rozwiązań bezpieczeństwa
  • Pomagaj młodszym inżynierom bezpieczeństwa w ich rozwoju
  • Rozwiązywanie problemów z trudnościami produkcyjnymi i ograniczeniami wydajności

Wymagania i umiejętności inżyniera bezpieczeństwa aplikacji

  • Licencjat z informatyki lub podobny temat
  • Doświadczenie w zakresie bezpieczeństwa informacji lub podobny temat
  • Możliwość współpracy z najważniejszymi menedżerami w wielu działach
  • Możliwość dobrego działania w szybkim, zorientowanym na projekcie ustawienie
  • zdolność do zarządzania wrażliwymi i tajnymi informacjami
  • Pojemność do radzenia sobie z licznymi działaniami jednocześnie
  • Silne możliwości analityczne i rozwiązywania problemów