Inżynier aplikacji Opis stanowiska szablon/krótki

Jako inżynier aplikacji będziesz odpowiedzialny za analizę, projektowanie i opracowywanie rozwiązań oprogramowania w celu zaspokojenia potrzeb klientów lub biznesowych. Będziesz również zobowiązany do udziału w procesie testowania, aby zapewnić, że opracowane rozwiązanie spełnia wymagane standardy. Ponadto będziesz odpowiedzialny za zapewnienie wsparcia technicznego klientom lub innym inżynierom w razie potrzeby.

Profil pracy inżyniera aplikacji

Inżynierowie aplikacji to profesjonaliści oprogramowania komputerowego, którzy opracowują, instalują i utrzymują aplikacje i systemy. Współpracują z klientami, aby zapewnić, że oprogramowanie spełnia ich potrzeby i wymagania. Inżynierowie aplikacji współpracują również z programistami oprogramowania w celu projektowania, testowania i wdrażania nowych oprogramowania.

Raporty do

  • Kierownik działu IT

Obowiązki inżyniera aplikacji

  • Spotkanie z klientami w celu omówienia ich potrzeb i wymagań
  • Opracowywanie aplikacji i systemów zgodnie ze specyfikacjami klienta
  • Instalowanie i konfigurowanie aplikacji i systemów
  • Testowanie aplikacji i systemów pod kątem błędów i błędów
  • Zapewnienie wsparcia technicznego dla aplikacji i systemów
  • Pisanie dokumentacji technicznej dla aplikacji i systemów

Wymagania i umiejętności inżyniera aplikacji

  • Licencjat z informatyki, inżynierii lub powiązanej dziedziny
  • Solidne doświadczenie w tworzeniu oprogramowania, instalacji i konfiguracji
  • Silne umiejętności techniczne i rozwiązywania problemów